کسری بودجه ۶ میلیاردی مسکن ویژه

کسری بودجه ۶ میلیاردی مسکن ویژه

http://www.bananews.ir/مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر از کسری بودجه ۶ میلیارد تومانی این پروژه خبر داد و این مساله را ناشی از بی‌توجهی ۳۰۰ نفر از متقاضیان نسبت به تکمیل آورده‌شان دانست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ «یاسر لک» اظهار کرد: متاسفانه تا کنون حدود ۳۰۰ نفر از متقاضیان نسبت به تکمیل آورده نقدی خود بی توجه بوده‌اند و باوجود اینکه این واحدها آماده است از تحویل آن خودداری کرده اند. از آنجا که بر اساس آورده نقدی متقاضیان پروژه سیر پیشرفت خود را طی می کند همین امر موجب شده با کسری ۶ میلیارد تومانی مواجه شویم و اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است ساخت و ساز در پروژه با مشکل مواجه شده و در راه آماده‌سازی سایر واحدهای باقیمانده خلل ایجاد شود، هر چند سعی ما بر این است حتی المقدور از ایجاد وقفه در روند ساخت و ساز جلوگیری کنیم.

وی درباره ابراز نگرانی متقاضیان مبنی بر روند کند ساخت و ساز در پروژه مسکن ویژه و تعداد کم کارگران مشغول در این پروژه گفت: به نظر ما اینگونه نیست هر چند انتظار ما و متقاضیان از پیمانکاران بسیار بیشتر از روند کنونی است و باید بگویم از نحوه کار و سرعت پیمانکاران راضی نیستیم اما اینگونه هم نیست که فعالیت در پروژه متوقف باشد. به طور مثال شرکت احرار زنجان به عنوان یکی از چهار پیمانکار فعال در پروژه با تعداد ۱۹۰ نیروی انسانی در حال کار است؛ هر چند این آمار نسبت به سال گذشته که ۷۰۰ الی ۸۰۰ نفر در این شرکت مشغول به کار بودند کاهش قابل توجهی دارد اما نباید این موضوع را نادیده گرفت که سال گذشته حجم عملیات ساختمانی و تحویل واحدها نیز بسیار گسترده تر بود. در سایر شرکت ها نیز براساس نیاز نسبت به بکارگیری نیروی انسانی اقدام شده و در حال فعالیت هستند به‌گونه‌ای که ۶۰ نفر در پروژه پایاسازه، ۳۵۰ نفر در شگفت‌ساز و ۸۰ نفر در کوری مریم و بر اساس میزان واحدهای باقیمانده و نیاز پروژه در حال فعالیت هستند. ضمنا در محوطه و معابر پروژه نیز شرکت ساویر با ۳۵ نفر نیروی اجرایی در حال کار است.

مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر با بیان اینکه پروژه مسکن ویژه در مجموع شامل ۲۲۹۰ واحد مسکونی است، درباره تعداد واحدهای تحویل شده به متقاضیان و زمان اتمام پروژه نیز خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۶۰ واحد مسکونی که شرکت احرار زنجان باید تحویل متقاضیان می داد تعداد ۶۰۰ واحد آماده تحویل شده است که ۴۴۰ واحد از این تعداد تحویل متقاضیان گردیده است و باقی واحدهای این شرکت نیز تا ایام دهه مبارک فجر آماده تحویل خواهد شد.همچنین از مجموع ۱۶۰ واحد مسکونی شرکت کوری مریم تعداد۴۰ واحد تحویل متقاضیان شده،۴۰ واحد تا پایان ماه جاری،۴۰ واحد تا پایان دی ماه و ۴۰ واحد نیز ان‌شاءالله تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

لک با بیان اینکه شرکت پایاسازه پاسارگاد نیز از مجموع ۶۶۰ واحد مسکونی که باید آماده سکونت می کرد تعداد ۶۴۰واحد مسکونی را آماده تحویل کرده است افزود: از این تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی تحویل متقاضیان شده و ۱۴۰ متقاضی نیز باید پس از تکمیل آورده نقدی،کلید واحدهای خود را بگیرند.۲۰ واحد مسکونی باقیمانده نیز انشاالله تا ۲۰ روز آینده آماده تحویل خواهد شد.همچنین شرکت شگفت سازپایتخت نیز در مجموع باید تعداد ۷۱۰ واحد مسکونی را تحویل متقاضیان دهد که از این تعداد تاکنون تعداد ۴۱۰ واحد آماده تحویل شده که از این تعداد نیز ۳۸۰ نفر از متقاضیان با تکمیل پرداخت نقدی خود در خانه هایشان مستقر شده اند.۱۲۰ واحد مسکونی نیز تا یک ماه آینده آماده تحویل خواهد شد و ۱۸۰ واحد باقیمانده نیز بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی های انجام شده بر مبنای تحویل کل واحدهای پروژه تا پایان سال جاری به متقاضیان است تصریح کرد: تمام سعی ما این است که بتوانیم به این مهم دست یابیم مگر اینکه بخشی از روند فعالیت دو شرکت کوری مریم و شگفت ساز پایتخت بدلیل عدم تکمیل واریزی متقاضیان دچار اختلال شود و تعداد کمی از واحدهای این دو شرکت تا پایان سال آماده تحویل نشود هر چند تلاش خواهیم کرد این اتفاق رخ ندهد. ما از نحوه کار و مدیریت شرکت کوری مریم کاملا ناراضی بودیم و حتی تا خلع ید این پیمانکار نیز پیش رفتیم و ضمانت نامه یک میلیارد تومانی آن را نیز ضبط کرده و آماده انتخاب پیمانکار جایگزین بودیم اما مسولان و اعضای هیات مدیره این شرکت قول دادند در ادامه به تعهدات خود بر اساس قرارداد‌ پایبند باشند و اخطار جدی نیز به آن ها دادیم تا کم‌کاری نکنند. با صورت جلساتی که با مسولان این شرکت در میان گذاشتیم در حال حاضر با اضافه شدن نفرات دراین پروژه روند ساخت و ساز شکل بهتری به خود گرفته است.

مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر درباره محوطه سازی در پروژه و دغدغه ساکنان مبنی بر نبود امکانات رفاهی لازم برای زندگی گفت: از ابتدا هم اعلام کردیم پروژه مسکن ویژه تهرانسر بر اساس محله شهری است و شهرک نیست. این پروژه نیز مانند سایر محلات تهرانسر است و هیچ دیوار یا حایلی میان پروژه با خیابان یا محله های اطراف نخواهد بود. ما بر همین اساس جلساتی را با مسولان شهرداری منطقه برگزار کردیم و قرار شد به محض اینکه روکش نهایی آسفالت و عملیات لکه گیری نوارهای حفاری آب و برق و گاز و...در هر خیابان این پروژه به پایان رسید آن را تحویل شهرداری منطقه بدهیم تا آن ها نیز مانند سایر محلات خدمات خود را به شهروندان ساکن در این پروژه ارایه کنند. تا کنون نیز این کار انجام شده و سه خیابان از پروژه شرکت شگفت ساز و سه خیابان نیز از پروژه شرکت احرار با اتمام عملیات ساختمانی آماده تحویل به شهرداری شده و این امر را نیز طی نامه رسمی به شهرداری منطقه اعلام کرده ایم و منتظر اقدام آنها هستیم.

لک در ادامه با بیان اینکه ساخت چندین باب مغازه در مراکز محله پروژه مسکن ویژه تهرانسر جهت رفاه حال ساکنان آغاز شده است افزود: قرارداد سه ماهه ای را با ۳پیمانکار این پروژه به امضا رساندیم تا در مراکز محله خود نسبت به ساخت ۱۰ الی ۱۲ باب مغازه اقدام کنند و انشاالله تا پایان بهمن ماه ساخت آنها به پایان خواهد رسید و پس از آن نیز بلافاصله آگهی فروش آنها در روزنامه های کثیرالانتشار درج می‌شود تا احتیاج ساکنان به مواردی چون نانوایی، سوپر مارکت، خشکشویی، تاکسی سرویس و ... پاسخ داده شود.

وی همچنین از آغاز ساخت پارکی به مساحت تقریبی دو و نیم هکتار در فضای مابین واحدهای مسکونی شرکت پاسارگاد و احرار خبر داد و گفت: مراحل ساخت این پارک پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی داشته وطبق برنامه ریزی انجام شده امیدوارهستیم این پارک و فضای سبز تا پایان بهمن ماه به بهره برداری برسد. قرار است در این پارک امکاناتی نظیر چند باب غرفه تجاری، پارکینگ ماشین، آب نما، وسایل بازی کودکان و ....نیز ایجاد شود.

مجری طرح مسکن ویژه تهرانسر به ساخت مسجدی با مساحت سه هزار متر مربع در پروژه مسکن ویژه اشاره کرد و گفت: این مسجد دارای گنبدی به ارتفاع ۲۷ متر از کف خواهد بود و رقمی در حدود ۶ میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه تکمیل آن است و انشاالله تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.همچینی ساخت مراکز فرهنگی،درمانی،ورزشی و ... نیز در این پروژه بزودی آغاز خواهد شد.

لک با درخواست از مالکان واحدهای مسکونی این پروژه مبنی بر اینکه هیچ نوع تغییری در شکل نمای ساختمان، مشاعات، پارکینگ و یا اضافه کردن انباری در پارکینگ یا پشت بام و...انجام ندهند گفت: به شدت با این موضوع برخورد خواهد شد و ماموران شهرداری نیز برای صدور پایان کار بازدید از بلوک ها را آغاز خواهند کرد و در صورتی که تخلفی را مشاهده کنند با متخلفان بر اساس قانون برخورد و نسبت به تخریب یا اعمال جریمه اقدام خواهند‌ کرد.

وی با بیان اینکه خیابان ضلع غربی پروژه نیز همانند خیابان ضلع شرقی از بلوار یاس تا بزرگراه فتح ظرف ۲۰ روز آینده بازگشایی خواهد شد خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است مراحل ساخت ۸ بلوک شامل واحدهای تجاری،اداری و مسکونی و به ارتفاع ۸تا۱۲طبقه درمجاورت بلواریاس وپروژه مسکن ویژه تهرانسر در آینده نزدیک آغاز شود و آگهی فراخوان سرمایه گذار نیز از طرف دولت تا پایان ماه جاری در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر خواهد شد.

 

ایسنا

    نظرات