۳۰ شهر خراسان رضوی دارای بافت فرسوده است

۳۰ شهر خراسان رضوی دارای بافت فرسوده است

http://www.bananews.ir/رئیس اداره عمران و بهسازی شهری خراسان رضوی گفت: طبق شناسایی‌های انجام شده ۳۰ شهر استان دارای بافت فرسوده است که مساحت آن به بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار می‌رسد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدعلی منصوری با بیان اینکه بافت‌های فرسوده، مناطق حاشیه و سکونتگاه‌های غیررسمی در هر شهر از پهنه‌های خاص آسیب‌پذیر هستند که در زمان زلزله، سیل، آتش‌سوزی و سایر عوامل تهدید کننده پتانسیل زیادی را برای ایجاد شرایط بحرانی دارند، گفت: تاکنون ۳۰ شهر دارای بافت فرسوده در خراسان رضوی شناسایی شده است.

منصوری مساحت کل بافت فرسوده شهرهای شناسایی شده در استان را بیش از ۴ هزار و ۸۹۰ هکتار اعلام کرد و افزود: مشهد مقدس در خصوص بافت‌های فرسوده رتبه سوم کشور را دارد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در برخی شهرستان‌های استان گفت: این طرح در ۱۰ شهرستان پیاده شده و اثرات بسیار مفیدی را تاکنون در روند کاهشی آمار بافت فرسوده داشته است.

منصوری در ادامه افزود: مشهد، نیشابور، کاشمر، تربت جام، سبزوار، تربت حیدریه، رشتخوار، قوچان، گناباد و کدکن ۱۰ شهرستانی هستند که طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در آن‌ها اجرایی شده است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات