روسیه آماده تامین ۱۵ هواپیمای توپولف برای ایران است

روسیه آماده تامین ۱۵ هواپیمای توپولف برای ایران است

http://www.bananews.ir/وزیر صنعت و تجارت روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد: روسیه گفت‌وگو با شرکت هوایی کیش ایر در تامین احتمالی ۱۵ هواپیمای توپولف TU-204SM را دنبال می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک وزارت صنعت و تجارت روسیه پس از نشست دنیس منتورف، وزیر صنعت و تجارت روسیه و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اعلام کرد، طرف روسی آماده است تا هواپیمای TU-204SM را به همکاران ایرانی ارائه دهد. در حال حاضر گفت‌وگو با شرکت هواپیمایی کیش ایر ایران در تامین ۱۰ تا ۱۵ هواپیمای توپولف ادامه دارد.

یک روز پس از آغاز گفت‌وگوهای سه روزه صنعتی و تجاری ایران روسیه در پایتخت ایران این دو وزیر در تهران با یکدیگر ملاقات کردند.

منتورف، رییس هیات نمایندگان روسی است و کمپانی‌های روسی امکان صادراتی و سرمایه‌گذاری خود را عرضه می‌کنند.

طبق اعلام پایگاه خبری این نمایشگاه در تهران در این رویداد قرار است چندین وزیر ایرانی از جمله وزیران دفاع، ارتباطات و کشاورزی حضور یابند.

براساس گزارش‌های اولیه شرکت هواپیمایی "متحد روس" قصد داد تا همکاری با ایران درباره تامین خطوط پروازی TU-204SM را از سر بگیرد. این همکاری‌ها به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از سوی جامعه بین‌المللی معلق شده بود.

 

ایسنا

    نظرات