رفع مشکلات عمرانی کلیساهای قدیمی تهران

رفع مشکلات عمرانی کلیساهای قدیمی تهران

http://www.bananews.ir/شهردار منطقه ۱۱ تهران همزمان با آغاز سال نو میلادی با حضوردر کلیسای شرق آشور ضمن اهدای پیام تبریک شهردار تهران؛ برای مرمت و رفع مشکلات عمرانی اماکن مذهبی اقلیت‌های مذهبی قول مساعد داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در دیدار با اسقف و اعضای کلیسای شرق آشور که در آستانه آغاز سال نو میلادی به منظور اهدای پیام تبریک شهردار تهران برگزار شد، بر حفاظت از بناهای مذهبی اقلیت‌های دینی به ویژه آنها که از لحاظ قدمت و ویژگی‌های بنا دارای ارزش های معماری و هنری هستند تأکید کرد.

آبادیان با اشاره به رویکرد اجتماعی مدیریت شهری در شهر تهران مبنی بر ارتقای مشارکتهای مردمی، تعامل با مراکز مذهبی و خدمت رسانی به هموطنان اقلیت دینی را حائز اهمیت دانست و از ارائه خدمات عمرانی و غیره به ۲۴۰۰ مسجد و مرکز دینی در شهر تهران خبر داد.

او خاطر نشان کرد که شهرداری منطقه ۱۱ برای انجام خدمات و رفع مشکلات در موضوعات عمرانی آمادگی مساعدت به کلیساهای سطح منطقه را دارد.

مارنوسای بنیامین، اسقف کلیسای شرق آشور در دیدار با مدیران شهری منطقه ۱۱ با بیان این که آشوریان بیش از ۳۷۰۰ سال است که در ایران سکنی گزیده‌اند و افتخار ایرانی بودن دارند؛ نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب (مد ظله ) ابراز ارادت کرد و حضور ایشان در منزل شهدای مسیحی که به مناسبت آغاز سال نو انجام شد را افتخار خانواده شهیدان و آشوریان کشور دانست.

 

ایسنا

    نظرات