فعالیت ۹۰۰ تاکسی پاک در تهران تا پایان سال

فعالیت ۹۰۰ تاکسی پاک در تهران تا پایان سال

http://www.bananews.ir/مدیر کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیشرفت ۹۰ درصدی تونلینگ خط ۷ مترو تهران خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری ۱۰ واگن دو طبقه به شبکه ناوگان مترو اضافه می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir مسعود رنجبریان، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با ارایه گزارش عملکرد ۹ ماهه شرکت‌ها و سازمان‌های حمل ونقل و ترافیک گفت: آنچه برای پروژه‌های مترو تهران تعریف شده بود، بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته است .

به گفته وی، در حال حاضر ۱۷۰کیلومتر مترو با ۹۶ ایستگاه در شهر تهران مورد بهره برداری است، در سال جاری برای خط ۳ مترو تکمیل امتداد نیمه شمالی تعریف شده بود که اکنون با بهره برداری از ۱۸ کیلومتر نیمه شمالی و افتتاح ۳ ایستگاه زین‌الدین، قائم، نوبنیاد و در عین حال ۳ ایستگاه دیگر در نیمه جنوبی و میانی؛ در این بخش ۸۵ درصد از برنامه‌های پیش بینی شده محقق شده است.

وی با اشاره به وضعیت خط ۷ مترو تهران تصریح کرد: پیش بینی شده تا پایان سال جاری تمام تونلینگ خط ۷ مترو به طول ۲۷ کیلومتر به اتمام برسد، به طوریکه اکنون ۲۰ کیلومتر از تونل در خط ۷ مترو با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.

رنجبریان با اشاره به وضعیت خط ۶ مترو تهران، تاکید کرد: در سال ۹۴ باید در بخش تونل ۶۰ درصد پیشرفت داشته باشیم که تاکنون ۱۲ کیلومتر کار انجام شده و در حال حاضر تی بی ام در تقاطع ۱۷ شهریور – سه راه امین حضور در حال فعالیت است و تا پایان سال به میدان سپاه خواهد رسید، پیش بینی می شود خط ۶ مترو با بخشی از ایستگاه‌ها به بهره‌برداری برسد .

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت ترافیک شهرداری تهران با اشاره به توسعه بخش غربی خط ۴ مترو تا فرودگاه مهر آباد تصریح کرد: این خط به طول ۳ کیلومتر آماده بهره برداری است و پس از انجام تست سرد ، ۲۲ بهمن ماه به بهره برداری خواهد رسید .

وی با اشاره به اینکه توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی یکی دیگر از اولویت‌های شهرداری تهران است، گفت: در برنامه سال ۹۴ ورود ۱۸ واگن دو طبقه و ۱۵ رام قطار یک طبقه وارد چرخه حمل و نقل ریلی شود که بر این اساس ۵ رام قطار یک طبقه و ۸ واگن دو طبقه است.

وی تاکید کرد: تا پایان سال جاری ۱۰واگن دو طبقه به شبکه ناوگان مترو اضافه می شود .

رنجبریان به ضرورت نصب پله‌های برقی در خطوط مترو اشاره کرد و گفت : ۲۲۰ دستگاه پله برقی در برنامه کاری سال ۹۴ تعریف شده که تاکنون ۱۵۵ دستگاه پله برقی در خطوط ۳ ، ۴، و ۱ نصب شده است .

مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت ترافیک در ادامه به پروژه‌های در دست اجرا در شرکت بهره برداری مترو اشاره کرد و گفت: احداث مسیر ویژه نابینایان در خطوط مترو که تاکنون از محل اعتبارات شرکت بهره برداری صورت گرفته اما با توجه به کمبود منابع مالی در این بخش پیشرفت چشمگیری حاصل نشده است، لذا اکنون در خطوط ۶ و ۷ که در دست احداث است خطوط ویژه نابینایان هم تعریف شده و احداث می شود و مابقی خطوط در دست بهره برداری باید طی سال آینده تکمیل شود .

رنجبریان در ادامه با اشاره به اینکه در نوسازی ناوگان تاکسیرانی پیشرفت خوبی را شاهد نیستیم گفت : سال گذشته بالغ بر ۴ هزار دستگاه تاکسی نوسازی شده اما در سال جاری باید ۶ هزار دستگاه تاکسی نوسازی می شد که به دلیل عدم همکاری ستاد مدیریت سوخت و خودروسازان پیشرفتی را در این بخش نداشته ایم .

وی با اشاره به اینکه باید بالغ بر ۱۰ هزار کاتالیست تاکسی در سال جاری تعویض می شد، اظهارکرد: تاکنون تنها ۱۵۰۰ دستگاه کاتالیست تاکسی تعویض شده است .

به گفته رنجبریان، سرویس رایگان تاکسیرانی به معلولان و مدارس استثنایی شهر نیز در بخش خدمات تاکسیرانی قابل تقدیر است بطوری‌که ۳۰ مدرسه از سوی اتوبوسرانی خدمات دهی می شود و مابقی یعنی قریب به ۴۸۰۰ معلول و دانش آمور استثنایی از سوی تاکسیرانی خدمات رسانی می شوند که اقدامی موثر بوده است.

براساس گزارش شهرنوشت، وی از ورود ۵۰۰ تاکسی پاک به ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت: مقرر شده تا پایان سال ۴۰۰ دستگاه دیگر نیز به ناوگان اضافه شود ، در عین حال برنامه ریزی در این خصوص ۱۰ هزار خودرو است .

 

ایسنا

    نظرات