۸۰هزار مسکن مهر متوقف شد

۸۰هزار مسکن مهر متوقف شد

http://www.bananews.ir/قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از خروج ۸۰ هزار واحد مسکن مهر به دلیل عدم دریافت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: قصد داریم با همکاری همه دستگاه‌ها تعداد واحدهای افتتاحی دولت یازدهم تا پایان سال جاری را به بیش از ۷۰۰ هزار واحد برسانیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احمد اصغری مهرآبادی درخصوص افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن مهر از ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد: این اقدام که شامل تمامی واحدهای مسکن مهر باقیمانده در کل کشور می‌شود کمک خوبی برای پیشرفت سایت مسکن مهر در بسیاری از استان‌ها بود که هم‌اکنون نیز واگذاری آن در برخی از شهرها آغاز شده است.

مهرآبادی با بیان این مطلب که تمامی واحدهای نیمه‌تمامی که دفترچه قسط نگرفتند شامل اخذ این میزان تسهیلات می‌شوند گفت: درحال حاضر قرار است بانک مسکن سه میلیون از پنج میلیون تومان اضافه شده را برای واحدهای با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد برای رونق پروژه پرداخت کرده و دو میلیون باقیمانده را همزمان با فروش اقساطی پرداخت کند.

وی در این‌باره از مردم نیز درخواست کرد تا با پرداخت به موقع سهم‌آورده نقدی خود نیز در کنار این تسهیلات سرعت تکمیل پروژه‌ها را افزایش دهند تا هرچه زودتر پرونده مسکن مهر در کل کشور بسته شود.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در ادامه سخنانش با اشاره به این نکته که تعدادی از واحدهای مسکن مهر در کشور دارای مشکل بوده و یا بدون متقاضی هستند گفت: ما در جلسات متعدد با سایر سازمان‌های ذیربط چند راهکار برای رفع مشکل این واحدها پیشنهاد کردیم که فروش زمین به سازنده و واگذاری آن در چارچوب قوانین دولتی یا تسویه حساب با بانک و خرید اعیانی‌های احداث شده و همچنین تعدیل شرایط متقاضیان جهت واگذاری از جمله آنها به شمار می‌رود.

مهرآبادی همکاری تمامی دستگاه‌ها را لازمه پیشبرد پروژه مسکن مهر کشور اعلام کرد و گفت: در ابتدا تعداد کل واحدها نزدیک به دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بود که درحال حاضر نزدیک به ۸۰ هزار واحد آن به دلیل دریافت نکردن تسهیلات از دایره مسکن مهر کشور خارج شده و روند ساخت‌وساز آن‌ها متوقف شده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش تعداد واحدهای باقیمانده پروژه‌های مسکن مهر را تاکنون ۳۸۰ هزار واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد نزدیک به ۲۰۵ هزار واحد در مرحله نازک‌کاری و ۹۷ هزار واحد در مرحله سفت‌کاری هستند که در مجموع تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد.

مهرآبادی همچنین اضافه کرد: در دولت یازدهم تاکنون حدود ۵۸۰ هزار واحد افتتاح شده است که قصد داریم با همکاری تمامی مسئولان ذیربط و همچنین پرداخت به موقع سهم‌آورده‌های متقاضیان تعداد آن را به بیش از ۷۰۰ هزار واحد ارتقا دهیم.

وی در پایان استان‌هایی نظیر خوزستان، تهران، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گیلان، سمنان، فارس و اصفهان را دارای بیشترین واحدهای بدون متقاضی واجد شرایط در سایت مسکن مهر اعلام کرد و گفت: زنجان، آذربایجان غربی، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، اردبیل، هرمزگان و خراسان جنوبی واحدهای بدون متقاضی ندارند و استان‌های دیگری مانند چهارمحال بختیاری، قم، مرکزی، آذربایجان شرقی، کردستان، مازندران، قزوین، بوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه نیز هرکدام کمتر از یکهزار واحد مسکن مهر واحد بدون متقاضی دارند.

 

تسنیم

    نظرات