بیش از ۲۳ میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان‌های دولتی مورد نیاز است

بیش از ۲۳ میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان‌های دولتی مورد نیاز است

http://www.bananews.ir/برای تکمیل ۹ پروژه بزرگ ساختمان‌های دولتی و اداری حوزه راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حامد جلالوند گفت: ۹ پروژه بزرگ احداث ساختمان‎های اداری و دولتی در شهرستان‎های حوزه استحفاظی اداره‌ کل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان قرار دارد که عمدتا نوپا بوده و تاکنون بیش از ۹ میلیارد تومان برای آنها هزینه شده و در صورت تامین اعتبار لازم طبق برنامه زمان‌بندی مورد بهره‌برداری قرار می‎گیرد.

این مسئول افزود: احداث ساختمان اداره استاندارد شهرستان ایرانشهر با زیربنای ۹۵۶ مترمربع از سال ۸۹ آغاز و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به دلیل عدم تامین اعتبار در سالهای ‎ ۹۳و ۹۴ عملیات اجرایی این پروژه کاملا متوقف بوده است.

وی ادامه داد: به منظور تجمیع و سهولت در دسترسی به ارگان‌های دولتی برای مردم شهرستان کنارک، ساختمان پارک اداری این شهرستان در دو طبقه با زیربنای ۲ هزار و ۴۶۸ متر مربع با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در بخش احداث ساختمان و مرحله محوطه ‌سازی، دیوارکشی و اجرای پیاده‌رو درحال اجراست.

جلالوند اضافه کرد: با هدف افزایش فضای اداری مناسب در شهرستان‌های تازه تاسیس ساختمان پارک اداری دلگان در دو طبقه با زیربنای ۲ هزار و ۷۶۷ مترمربع از سال ۱۳۹۰ آغاز شده و دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی ساختمان فرمانداری شهرستان فنوج در یک طبقه با اسکلت بتنی و با زیربنای یک هزار و ۵۹۳ متر مربع با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی، درحال اجراست.

این مسئول بیان کرد: عملیات احداث ساختمان فرمانداری شهرستان قصرقند در یک طبقه با اسکلت بتنی و با زیربنای یک هزار و ۵۹۳ مترمربع با ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی، درحال اجراست.

جلالوند متذکر شد: ساختمان مجتمع فرهنگی هنری شهرستان دلگان با زیربنای ۲ هزار مترمربع در دو طبقه با اسکلت بتنی از سال ۱۳۹۱ آغاز شده، شامل سالن آمفی‌تئاتر و کلاس‎های آموزشی و فرهنگی این شهرستان با ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجراست و در صورت تامین اعتبار سال آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. در حال حاظر عملیات محوطه سازی و دیوارکشی پروژه فوق آغاز و با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

مدیر فنی و اجرایی راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد: احداث ساختمان مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان تازه تاسیس فنوج که پیش از این بر عهده اداره‌ کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بود از ابتدای سال ۱۳۹۳ به دلیل نزدیکی به اداره‌ کل راه و شهرسازی ایرانشهر واگذار شد با زیربنای ۲۰۰۰ متر مربع و با ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و همزمان عملیات محوطه سازی و دیوارکشی پروژه فوق با اجرای ساختمان آغاز شده است.

وی ادامه داد: پروژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان قصرقند در سال جاری پس از رفع مشکل معارض که با پیگیری‌های فرماندار محترم شهرستان و کارکنان این اداره کل بر طرف شده است و هم اکنون این پروژه با ۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که برای اجرای این پروژه نیاز به اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰۰ میلیون ریال است.

این مسئول در پایان اذعان داشت: عملیات احداث مجتمع فرهنگی چابهار با زیربنای یک هزار و ۴۰۶ مترمربع از سال ۹۰ آغاز شده و هم‌اکنون با ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که در صورت تامین اعتبار در سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات