پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ بسته می‌شود

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیرراه وشهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: اجرای طرح مسکن مهر با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ منطقه آذربایجان غربی احمد اصغری مهرآبادی در جلسه شورای تامین مسکن و حمل ونقل استان افزود: دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در ۱۱۰۰ شهر کشور وجود دارد که تاکنون از این تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.

وی افزود: به رغم تمامی مشکلاتی که دولت یازدهم با آن مواجه است با تاکیدات رئیس جمهورمحترم این پروژه به عنوان یکی از مهم‌ترین تعهدات دولت منظور شده و در۲۶ ماه گذشته ازعمر این دولت ۶۰۰ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

مهرآبادی افزود: برای اتمام این طرح‌ها حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان هزینه شده که از این میزان افزون بر ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی است و با بهره‌برداری از این واحدها دو میلیون نفر صاحب خانه شده‌اند.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با استفاده از منابع داخلی خود احداث ۴۴۰ باب مدرسه ۴۰۵ باب مسجد و ۵۱ واحد کلانتری در مساکن مهر کشور آغاز کرده است و تا کنون نیز به ترتیب ۱۷۰ باب مدرسه و ۲۰۰ باب مسجد و ۲۱ واحد کلانتری تحویل داده شده است.

قربانعلی سعادت استاندارآذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: وزارت راه و شهرسازی به تنهایی قادر به اتمام طرح‌های مسکن مهر نیست و لازم است همکاری همه جانبه مردم در این زمینه با دستگاه‌های اجرایی بیشتر شود.

وی اظهار کرد: درجهت تکمیل طرح‌های مسکن مهراستان گام‌های خوبی برداشته شده است و برای اتمام طرح‌های باقی مانده نیاز است تمامی دستگاه‌های اجرایی به‌ ویژه خدمات رسان تلاش مضاعفی را انجام دهند.

همچنین داریوش نصر -مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی- در این جلسه گزارشی از روند احداث مساکن مهراستان ارائه کرد و گفت:۵۱ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر در استان وجود دارد که تاکنون ۳۳ هزار واحد تحویل شده و واحدهای مسکونی باقی مانده نیز از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی برخوردار هستند.

 

ایسنا

    نظرات