راه اندازی رشته های محیط زیست دریا و هیدروگرافی در واحد علوم و تحقیقات

راه اندازی رشته های محیط زیست دریا و هیدروگرافی در واحد علوم و تحقیقات

http://www.bananews.ir/عدم انگیزه کافی، کمبود امکانات آموزشی، دلسردی فارغ التحصیلان و محدودیت بازار کار از جمله چالش های بخش آموزش و تحقیقات دریایی است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir دکتر امیرحسین جاوید رئیس دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات، با اشاره به اهمیت بهبود فضای کسب و کار در صنعت دریایی در راستای علاقه و انگیزه بیشتر دانشجویان گفت: خوشبختانه در حال حاضر شاهد سیاست گذاری شورای عالی صنایع دریایی در جهت حمایت از صنایع ساخت با هدف رونق بخشیدن به بازار کار صنایع دریایی هستیم.

وی عدم انگیزه کافی در جوانان برای ادامه تحصیل،کمبود امکانات آموزشی ،دلسردی فارغ التحصیلان و محدودیت بازار کار را از چالش های بخش آموزش و تحقیقات دریایی عنوان کرد و افزود: با راهکارهای سودمند در راستای جذب دانشجویان بوسیله ی ارائه آموزش در سطح بین المللی و مشارکت مراکز دریایی خارجی، می توان قدم های مفیدی در این زمینه برداشت.

دکترجاوید با اشاره به رشته های فیزیک دریا، شیمی دریا، سازه دریایی، معماری کشتی، آلودگی دریا، بیولوژی ماهیان دریا ، بوم شناسی دریایی و جانوران دریا، به عنوان رشته های موجود در این دانشکده، از تاسیس دو رشته محیط زیست دریا و هیدروگرافی در این واحد خبر داد .

وی با اشاره به روند نزولی در کمیت و کیفیت حوزه آموزش و تحقیقات دریایی، ابراز امیدواری خود را ازرونق این حوزه با رفع تحریم ها اعلام کرد و ادامه داد : در حال حاضر مشغول مذاکره جهت اخذ پروژه های متعدد از سازمان دریایی داخلی و خارجی هستیم و همچنین الویت پایان نامه ها و تحقیقات در این دانشکده را در جهت رفع نیازهای صنایع مختلف دریایی کشور شمرد.

رئیس دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات در ادامه تصریح کرد: موج سازی دو بعدی ،دوربین عکسبرداری با سرعت صدهزارم فریم در ثانیه ،سیستم پرتو لیزری ، کامپیوترهای چند هسته ای پیشرفته وآزمایشگاه هیدرولیک دریایی را از جمله امکانات برجسته ای است که واحد علوم و تحقیقات در اختیار دانشجویان این واحد و سایر دانشگاه ها قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، وی ضمن اعلام آمادگی این دانشکده برای همکاری با انجمن های گوناگون مانند انجمن متخصصان محیط زیست ایران و انجمن مهندسی دریایی درراستای برگزاری سخنرانی های علمی و مسابقات دریایی، تصریح کرد: در حال حاضر شاهد فعالیت های این انجمن ها در زمینه ارتقای سطح علمی جامعه نظیر برگزاری دوره های مختلف، ارائه تسهیلات جهت حضور دانشجویان در همایش های مرتبط و افزایش توانمندی و ایجاد انگیزه برای ورود به بازار کار توسط کمیته های دانشجویی هستیم.

 

ایسنا

    نظرات