افزایش مسیر مستقیم پروازی از قشم به اصفهان، تبریز، کرمانشاه و گرگان

افزایش مسیر مستقیم پروازی از قشم به اصفهان، تبریز، کرمانشاه و گرگان

http://www.bananews.ir/مدیرعامل قشم‌ایر از افزایش مسیر پروازی از قشم به اصفهان ، تبریز، کرمانشاه و گرگان خبر داد و گفت: در برنامه های آینده نیز افزایش مسیر پروازی از قشم به مشهد ، ساری و شیراز را خواهیم داشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir محمود شکرآبی در مراسم راه‌اندازی چهار مسیر پروازی جدید از مبدأ قشم در فرودگاه این جزیره، افزود: از امروز قشم ایر چهار مسیر پروازی جدید از مرکز قشم به اصفهان، تبریز، کرمانشاه و گرگان خواهد داشت.

شکر آبی با اشاره به پیشنه شرکت هواپیمایی قشم ایر گفت: قشم‌ایر از سال ۷۹ تحت نام «فراز قشم» با اجرای دو فروند هواپیما فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آن چند فروند هواپیمای مسافربری هم در اختیار گرفت که در مسیر قشم-تهران و قشم - دوبی پرواز می‌کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۰ هلدینگ سورینت، این شرکت هواپیمایی را خریداری کرد، افزود: از دی ماه سال ۹۳ این شرکت تحت عنوان «قشم ایر» تغییر نام داد و به شرکت نفت واگذار شد.

مدیرعامل قشم ‌ایر با اشاره به اینکه ۱۹ مقصد پروازی داخلی و ۱۴ مقصد پروازی بین‌المللی از جزیره قشم توسط این ایرلاین انجام می‌شود، اظهار داشت: مقاصد جدید پروازی از مبدأ قشم به استان‌های اصفهان، گرگان، تبریز و کرمانشاه اضافه شده است.

شکرآبی، افزایش مسیر پروازی از قشم به مشهد، ساری و شیراز را جزو برنامه‌های آینده اعلام کرد و افزود: در برنامه داریم که پرواز قشم-مسقط را هم راه‌اندازی کنیم که با ورود هواپیماهای جدید این اقدام صورت می‌گیرد.

مدیرعامل قشم ایر با اشاره به اینکه این شرکت ۲۱ فروند هواپیما در اختیار دارد، افزود: از این تعداد ۴ فروند فوکر ۵۰، چهار فروند فوکر ۱۰۰، سه فروند ایرباس ۳۲۰ و ۵ فروند ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ است.

شکرآبی با اشاره به اینکه پنج فروند هواپیمای آرجی هم در اختیار داریم، گفت: این هواپیماها انگلیسی است و قطعات باید از کشور انگلیس بیاید؛ به همین دلیل با مشکلاتی در تامین قطعات مواجه‌ایم اما به کمک همکاران بخش فنی، یک فروند از این هواپیما مصادف با دوازدهم بهمن ماه سی‌چک شد و وارد عملیات پروازی شرکت شده است.

وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر در مسیر تهران - قشم - تهران ۱۱۷ هزار نفر مسافر توسط قشم‌ایر جابه‌جا شد‌اند، گفت: این شرکت در مسیر قشم - دوبی - قشم هم تاکنون ۵۹ هزار نفر را جابه جا کرده است.

شکرآبی با اشاره به انجام ماهانه ۶۰ سورتی پرواز داخلی و ۳۰ سورتی پرواز خارجی از مبدأ قشم، گفت: پروازهایی از مبدأ تهران به شهرهای ارومیه و بندرعباس هم به خطوط پروازی این شرکت اضافه شده است.

مدیرعامل قشم ایر تصریح کرد: خوشبختانه با برقراری پروازهای جدید، از بهمن ۹۴ تعداد ۷ پرواز داخلی در طول هفته به پروازهای قشم ایر اضافه می‌شود و در مجموع شاهد رشد ۳۱ درصدی آمار پرواز ماهیانه با افزایش تعداد پرواز از ۹۰ پرواز به ۱۱۸ پرواز هر ماه از مبدأ قشم خواهیم بود.

 

ایسنا

    نظرات