روسیه ۵ هزار واگن باری به ایران فروخت

روسیه ۵ هزار واگن باری به ایران فروخت

http://www.bananews.ir/با تحویل ۵ هزار واگن باری از سوی شرکت روسی اورال واگن زاوود به ایران صادرات کالاهای روسی به ایران پس از لغو تحریم های این کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir یک روزنامه روسی نوشت، با تحویل۵ هزار واگن باری از سوی شرکت روسی اورال واگن زاوود به ایران صادرات کالاهای روسی به ایران پس از لغو تحریم های این کشور آغاز خواهد شد.

به نوشته کومرسانت، بانک دولتی توسعه روسیه (ونش اکونوم بانک) یک وام ۱۱٫۲ میلیارد روبلی (۱۴۰ میلیون دلاری) به این منظور در اختیار شرکت اورال واگن زاوود قرار خواهد داد.

این واگن ها در بخش فنی سیستم ریلی ایران به کار گرفته خواهند شد. انتظار می رود تحویل واگن های مذکور قبل از پایان سال ۲۰۱۶ آغاز شود.

این توافق در شرایطی منعقد شده که بانک توسعه روسیه قصد دارد به قرارداد صادراتی عرضه ۱۵ هزار واگن ریلی از انواع مختلف به کشورهای ایران، آذربایجان، قزاقستان، مصر و کوبا کمک مالی نماید.

بعد از اجرایی شدن توافق جامع هسته ای در ۱۶ ژانویه، آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم ها علیه این کشور را لغو کرده اند و از این پس شرکت های خارجی می توانند با ایران همکاری کنند.

در اواخر ماه ژانویه، مهدی سنائی، سفیر ایران در روسیه گفته بود، تهران انتظار دارد که پروژه های مشترک ایران و روسیه که سال گذشته آغاز شده اند، در سال ۲۰۱۶ اجرایی شوند.

پروژه های حمل و نقلی که بین دو طرف مورد بحث قرار گرفته شامل شرکت های بزرگ روسی می شد و ارزش آنها مجموعا به بیش از ۲۵ میلیارد دلار می رسد.

 

تسنیم

    نظرات