آخرین خبرها از مرز زمینی ایران–ترکیه

آخرین خبرها از مرز زمینی ایران–ترکیه

http://www.bananews.ir/وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در کنار لغو پروازها تا اطلاع ثانوی حرکت کلیه خودروهای باری و مسافری در مرزهای زمینی ایران و ترکیه نیز تعلیق خواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ براساس اعلام عبدالحسین علی‌اکبری، مدیر کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان آذربایجان غربی تا زمانی که وضعیت ترکیه به طور دقیق مشخص نشود، هیچ ترددی از مرزهای زمینی دو کشور انجام نخواهد شد.

وی گفته از ساعت چهار صبح امروز آخرین ایرانی‌هایی که در مرز حضور داشتند به ایران بازگشتند و پس از آن به دلیل ترک محل از سوی کارکنان ترکیه در آن سوی مرز عملا ترددها متوقف شد.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در حال حاضر سه مرز بازرگان، سرو و خسروی بسته هستند و هیچ ترددی از طریق این سه مرز انجام نمی‌گیرد.

مدیر کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان آذربایجان غربی اعلام کرده از سوی دولت دستوری برای بسته شدن مرزها وجود ندارد، اما هرگونه تردد جدید بسته به تغییر شرایط در ترکیه خواهد بود.

با توجه به بالابودن میزان تردد در مرزهای مشترک ایران و ترکیه به نظر می‌رسد سازمان راهداری باید تصمیمی جدید در این رابطه اتخاذ کند.

با توجه به این‌که روزانه چندصد کامیون ایرانی به ترکیه رفت‌وآمد می‌کنند، احتمالا تعدادی از رانندگان ایرانی در حال حاضر در خاک این کشور قرار دارند که باید برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشت آنها انجام شود.

سازمان هواپیمایی نیز چند دقیقه قبل اعلام کرد: برای بازگشت سریع مسافران ایرانی که در خاک ترکیه قرار دارند مجوزی برای انجام پرواز خالی به ترکیه صادر کرده تا مسافران در کوتاه‌ترین زمان به کشور باز گردند.

 

ایسنا

    نظرات