مصرف یک سوم برق کشور در بخش صنعت

مصرف یک سوم برق کشور در بخش صنعت

http://www.bananews.ir/معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر از تدوین الگوی مدیرت مصرف برای ۳۳ گروه از مشترکان صنعتی خبر داد و گفت: این گروه‌ها باید معیار مصرف خود را براساس الگوی مصرف تدوین شده، کاهش دهند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir علیرضا احمدی یزدی بمناسبت آغاز هفته مدیریت مصرف(۲۶ تا ۳۱ تیرماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس با اصحاب رسانه در یزد برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بحث مدیریت مصرف را از ارکان اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: خوشبختانه با اقدامات و تدابیر خوب صورت گرفته، نتایج قابل تاملی در حوزه مصرف برق کشور اتفاق افتاده به نحوی که در اوج مصرف سال‌جاری تا کنون ۲۲۰۰ مگاوات از نیاز مصرف شبکه برق کشور کاسته شده است.

وی در همین رابطه از راهکارهای بهینه‌سازی مصرف به صورت خاص برای ۳۳ میلیون مشترک صنعتی کشور خبر داد و افزود: در سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ مشترک صنعتی برای عبور از اوج مصرف برق کشور همکاری داشته‌اند که ۹۰ میلیارد تومان تخفیف به این مشترکان پرداخت شده است.

احمدی یزدی به اهمیت رعایت الگوی مصرف به ویژه در بخش صنعت که علی‌رغم اختصاص یک درصد از سهم مشترکان برق کشور، ۳۳ درصد از کل مصرف کشور را در اختیار دارد، تاکید کرد و گفت: تاکنون برای ۳۳ گروه از مشترکان صنعتی کشور الگوی مصرف بهینه برق تدوین و استانداردسازی شده است.

وی ادامه داد: این گروه از مشترکان صنعتی باید معیار مصرف خود را به حد استانداردهای تدوین شده کاهش دهند والا برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین از جلب مشارکت ۲۷ هزار مشترک بخش کشاورزی در سال گذشته خبر داد و گفت: البته اقدامات و همکاری‌های خوبی نیز در بخش‌های تجاری و خانگی برای اجرای بحث‌های مدیریتی مصرف انجام شده است.

احمدی یزدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش مصرف سالانه برق در کشورمان، تصریح کرد: امروز قریب ۳۰ دستگاه برقی از انواع مختلف در بخش خانگی مورد استفاده است که همین افزایش تعداد لوازم برقی خانگی می‌تواند از عوامل افزایش مصرف سالانه برق در کشور باشد.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر در مورد جلوگیری از تولید و عرضه تجهیزات غیراستاندار پرمصرف خاطرنشان کرد: در همین راستا طی چند سال گذشته سازمان بهره‌وری انرژی ایران با تولیدکنندگان برخی از لوازم خانگی پر استفاده از سوی مردم مانند یخچال و فریزر و مانند اینها، رایزنی‌ها و تسهیلاتی برای ایجاد خطوط تولید وسایل کم‌مصرف اختصاص داده است.

وی ادامه داد: همچنین مکاتباتی با استاندارد، گمرک و نهادهای مربوطه برای انجام کنترل‌های بیشتر بر مبادی ورودی کالا جهت نظارت بر واردات کالاهای کم‌مصرف انجام شده است.

احمدی یزدی در پایان با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی کشور مبنی بر اوج گرمای حاکم بر کشور طی هفته جاری و هفته آینده، خواستار مشارکت همه‌ی مشترکان در مصرف بهنیه برق در کشور برای جلوگیری از بروز خاموشی‌ها شد.

در این نشست مدیران شرکت‌های توزیع برق یزد، اصفهان، مازندران، فارس، خوزستان، تبریز و مشهد به ارائه گزارش در مورد اقدامات صورت گرفته جهت مدیریت مصرف برق در این مناطق پرداختند.

 

ایسنا

    نظرات