ارائه بسته‌های تشویقی جدید برای نوسازی بافتهای فرسوده در منطقه ۷

ارائه بسته‌های تشویقی جدید برای نوسازی بافتهای فرسوده در منطقه ۷

http://www.bananews.ir/شهردار منطقه ۷ از ارائه بسته‌های تشویقی جدید برای نوسازی بافتهای فرسوده به شهروندان خبر داد و افزود: با اعمال تسهیلات جدید برای ساخت و ساز، نوسازی بافت‌های فرسوده در این منطقه رونق بیشتری می‌گیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: بر اساس سیاستهای اخیر مدیریت شهری مبنی بر اصلاح بافتهای فرسوده و ارتقاء سطح خدمت رسانی به شهروندان و با توجه به امتیازات پیش بینی شده و ارائه بسته تشویقی در سطح منطقه گامهای اساسی در جهت بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده برداشته شده است.

وی ارائه تسهیلات ویژه به مالکان بافت های فرسوده را از گامهای موثر برای مشارکت تمام شهروندان نسبت به تجمیع و نوسازی املاک فرسوده برشمرد و افزود: در خصوص رفع مشکلات بافت فرسوده از طریق ارائه تسهیلات بسته تشویقی به همه مناطق در بخشهای مختلف از جمله تخفیف عوارض و اعطای وام توسط بانک های عامل ، بستر مناسبی برای نوسازی املاک از طریق مالکان فراهم آمده است.

شهردار منطقه تصریح کرد: شهروندان ساکن در بافت های فرسوده می توانند با مراجعه به معاونت شهرسازی و یا دفاتر سه گانه نوسازی منطقه نسبت به ساخت و ساز ملکهای فرسوده خود اقدام کنند و ضمن استفاده از تسهیلات ارائه شده در احیای بافت فرسوده و افزایش خدمات رسانی ، درا ین امر به مدیریت شهری یاری رسانند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، وی در ادامه با اشاره به وجود ظرفیتهای محلاتی که بافت فرسوده در آن قرار دارد خاطر نشان کرد: نوسازی بافت‌های فرسوده می تواند ضمن جلوگیری از معضلات شهری به رشد وتوسعه محلات کمک کند و با این کار بسیاری از آسیب ها کاهش یابد.

 

ایسنا

    نظرات