کانون انجمن‌های صنفی، مرجع تایید کارگران ساختمانی شد

کانون انجمن‌های صنفی، مرجع تایید کارگران ساختمانی شد

http://www.bananews.ir/

مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: کانون انجمن‌های صنفی مبنای تایید و معرفی کارگران ساختمانی برای آزمون مهارت خواهند بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مجید تهرانیان از امضای تفاهم‌نامه مشترک با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان صنعت ساختمان تهران خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه کانون‌ انجمن‌های صنفی استان تهران به عنوان مرجع اساسی معرفی افراد به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شناخته خواهند شد و از هر فردی که آنها تایید کنند، آزمون گرفته و برای او گواهینامه مهارتی صادر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در مورد کارگران ساختمانی مرجعی نداریم که بتواند آنها را به ما معرفی کند به عنوان مثال کسی که خود را کارگر ساختمانی معرفی می‌کند به صرف اینکه بگوید، نمی‌تواند ملاک تعیین مهارت وی باشد و سازمان فنی وحرفه‌ای باید از او آزمون بگیرد تا گواهینامه مهارتی صادر کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران درباره مراجعه کارگران ساختمانی به دفاتر پست و پیشخوان دولت نیز گفت: در یکی از فرایندها پیشنهاد ما این بوده که ثبت نام کارگران ساختمانی از طریق دفاتر پیشخوان دولت باشد تا این دفاتر با اطلاعاتی که از دیگر دستگاه‌ها در قالب اتصال الکترونیکی به دست می‌آورند صحت و سقم ادعای افرادی که خود را کارگر ساختمانی معرفی می‌کنند مشخص کنند.

به گفته تهرانیان در سالهای اخیر افراد بسیاری به نام کارگر ساختمانی گواهینامه گرفته و از خدمات بیمه‌ای استفاده کرده‌اند در حالی که بررسی‌های سازمان تامین اجتماعی نشان می‌دهد بخش اعظمی از این افراد کارگر ساختمانی نبوده‌اند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری با کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان صنعت ساختمان تهران، گام موثری در جهت ساماندهی بیشتر کارگران ساختمانی باشد.

 

ایسنا

    نظرات