سیستم کنونی بازسازی بافت فرسوده ناکارآمد است

سیستم کنونی بازسازی بافت فرسوده ناکارآمد است

http://www.bananews.ir/یک فعال بخش ساخت و ساز مسکن با تاکید بر این‌که بافتهای فرسوده شهری فقط با صندوقهای زمین و ساختمان احیا می‌شوند، گفت: استانداردسازی ساخت و ساز و ارتقای آن یکی از مزیتهای صندوق‌های مذکور است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir فیوضاتی در جمع خبرنگاران یکی از مزیتهای صندوقهای زمین و ساختمان را ایجاد تعادل در قیمت مسکن اعلام کرد و افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های صندوق‌های مذکور استانداردسازی ساخت و سازها و ارتقای کیفیت آن است.

وی با تاکید بر این‌که در این صندوق‌ها پول خُرد جامعه به کار گرفته شده و از پول پُرقدرت که منجر به تورم می‌شود خبری نیست، تصریح کرد: این صندوقها نقدینگی مردم را در راستای ساخت و ساز مسکن جهت دار می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر این‌‌که بافتهای فرسوده با هیچ سیستمی به جز صندق‌های زمین و ساختمان احیا نمی‌شوند، اظهار کرد: بافتهای فرسوده با استفاده از مکانیسم صندوق زمین و مسکن در زمان مشخص و به صورت مطلوب نوسازی می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به ساخت اولین پروژه مسکونی با استفاده از نقدینگی خُرد مردم در قالب صندوق زمین و ساختمان نسیم، بیان کرد: در این پروژه ۸۰ واحد مسکونی در ۱۹ طبقه (۳ طبقه پارکینگ و انباری، یک طبقه همکف و ۱۵ طبقه مسکونی) در حال ساخت است.

فیوضاتی با بیان این‌که این پروژه ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد میانگین قیمت هر مترمربع این واحدها را حدود ۴ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۱۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و پیش بینی می‌شود با رقم ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به اتمام برسد.

شروع ساخت این پروژه ۶ شهریور ۹۳ است و قرار بود که ۶ فروردین سال آینده به اتمام برسد. به گفته دست اندرکاران این طرح به دلیل تغییر ضوابط و آئین‌نامه های ساخت و ساز برجها، این پروژه با حدود سه ماه تاخیر به اتمام می‌رسد.

 

تسنیم

    نظرات