۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی هستند

۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی هستند

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی هستند، گفت: دولت با برداشتن شرایط ویزه واگذاری، این واحدها را در اختیار مردم قرار داده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احمد اصغری مهرآبادی ششم شهریورماه در سفر به شهرکرد در آیین افتتاح مسکن مهر شهرکرد، اظهار کرد: از مجموع دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر احداث شده در کشور، عملیات اجرایی یک میلیون و ۹۱۵ هزار واحد آن تاکنون به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه یک‌میلیون و ۷۳۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور افتتاح شده است، افزود: مابقی واحدها با تامین خدمات زیر بنایی تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

اصغری مهرآبادی تصریح کرد: ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی هستند، گفت: دولت با برداشتن شرایط ویزه واگذاری، این واحدها را در اختیار مردم قرار داده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی مبلغ پنج‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیر بنایی به وزارت نیرو بدهکار است، گفت: وزارت راه و شهرسازی از محل اعتبارات خودکه از محل فروش زمین‌های دولتی تامین می‌شود، این مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

وی با اشاره به لزوم ساخت مراکز فرهنگی مانند مسجد، مدرسه و کلانتری در قانون ساماندهی و آیین‌نامه اجرایی، افزود: ساخت این مراکز فرهنگی باید توسط دستگاه‌های زیربط صورت گیرد اما به دلیل در مضیغه بودن دولت، راه و شهرسازی از محل درآمدهای خود در ساخت مراکز فرهنگی کمک کرده است.

اصغری مهرآبادی گفت: ۴۷۷ باب مدرسه در حال ساخت است که ساخت ۱۹۹ باب آن به اتمام رسیده و ۸۰۰ مسجد نیز باید ساخته شود که ۴۵۰ واحد آن در حال ساخت است و بیش از ۲۴۰ مسجد هم افتتاح شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۵۷ واحد کلانتری در حال ساخت و ۳۵ واحد آماده بهره‌برداری است، خاطرنشان کرد: نیاز به مراکز فرهنگی فراتر از این است و انتظار می‌رود که با کمک دستگاه‌های زیربط، مابقی این مراکز ساخته شودند.

 

ایسنا

    نظرات