۱۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده در فضای زیر سطحی تهران

۱۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده در فضای زیر سطحی تهران

http://www.bananews.ir/مدیرعامل برق منطقه ای تهران در صحن شورا بیان کرد:نوسازی کابل های زیر سطحی شبکه برق و پست های توزیع برق باید هر چه سریعتر در سطح شهر تهران صورت گیرد و این امر مستلزم مساعدت و یاری مدیریت شهری است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir غلامرضا خوش خلق در ابتدای سخنان خود که در صحن علنی شورای شهر بیان شد با اشاره به پیشینه شرکت برق منطقه ای، گفت : شرکت برق منطقه ای یکی از اولین شرکت های دولتی بوده که در سال ۱۳۱۵ تشکیل شده اما ساختار فعلی این شرکت، بازمانده از دهه چهل می باشد.

پست های توزیع برق تهران نیاز مند بازسازی فوری

وی سپس توضیحاتی در خصوص نحوه چگونگی خدمت رسانی و توزیع برق داد که از مهمترین اقدامات این شرکت می توان به اصلاح سیستم کولینگ ترانس های پست های برق اشاره کرد که موجب عدم خاموشی در شهر تهران شده است.

خوش خلق با ابراز نگرانی از رشد مصرف برق در سال ۹۵ افزود : در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۶.۲ درصد افزایش رشد مصرف داشتیم در حالی که این رقم در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۱.۵ درصد بوده است. از اینرو باید در الگوی مصرف برق اصلاحات جدی صورت گیرد.

برای نوسازی کابل های فرسوده شبکه برق نیازمند مساعدت شهرداری هستیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات شرکت برق منطقه ای که نیازمند مساعدت شهرداری می باشد اشاره کرد و گفت : نوسازی و بهسازی پست های توزیع برق در شهر تهران یک امر اجتناب ناپذیر است چرا که برخی از این پست های برق سال های زیادی از زمان احداثشان می گذرد و باید هر چه سریعتر نوسازی شوند، نظیر پست خیام یا پست پارک لاله از اینرو از شهرداری محترم انتظار داریم با در اختیار قرار دادن زمین بتوانیم این پست ها را نوسازی کنیم.

وی ادامه داد :علاوه بر این برخی پست ها در تلاقی با خطوط مترو هستند و عدم نوسازی این پست ها موجب اختلال در خدمت رسانی مترو خواهد شد.

مدیر عامل برق منطقه ای تهران یاد آور شد : نوسازی کابل های زیر سطحی شبکه برق نیز یکی دیگر از الزامات این شرکت است که باید هر چه سریعتر نسبت به آن اقدام کرد.

وی تصریح کرد : در حال حاضر ۱۵۰۰ کیلومتر کابل فرسوده در فضای زیر سطحی تهران داریم که باید هر چه سریعتر نوسازی شوند و مشکلی که وجود دارد در موضوع حفاری ها است چرا که شهرداری و متعاقب آن پلیس راهور در دادن مجوز های لازم زمان زیادی از ما تلف می کنند و این امر موجب می شود برخی شبکه ها را از مدار خارج کنیم. از اینرو انتظار ما این است که مدیریت شهری همکاری ها و مساعدت های لازم را در این زمینه به کار گیرد.

خوش خلق با بیان اینکه آینده برق تهران نگران کننده است، گفت : اگر این کابل ها و پست های برق هر چه سریعتر نوسازی نشوند آینده برق تهران نگران کننده خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تجاوز به حریم خطوط انتقال برق اشاره کرد و گفت : متاسفانه در برخی مناطق و محدوده ها مجوز ساخت در حریم خطوط انتقال برق صادر می شود که هم برای شهروندان و هم برای مراکز پست ها مشکل ایجاد می کند و باید برای این امر چاره اندیشی شود.

خوش خلق همچنین خاطر نشان کرد : یکی دیگر از مشکلات ما عدم وجود نقشه های تفصیلی زیر سطحی است که باید هر چه سریعتر نسبت به تهیه آن اقدام شود. وجود این نقشه می تواند برای ۵۰ سال آینده نیز به کار آید.

ساخت و سازهای زیاد منطقه ۲۲ امکان تامین برق را می گیرد

بنا براعلام سایت شورای شهر، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای در ادامه با اشاره به مشکلات شرکت برق در منطقه ۲۲ گفت : در حال حاضر ساخت و ساز های زیادی در منطقه ۲۲ انجام می شود و و این در حالی است که ما نه امکان تامین برق برای این منطقه داریم و نه زمین برای احداث پست توزیع برق از اینرو می طلبد شهرداری زمینی در اختیار شرکت برق منطقه ای قرار دهد تا بتوانیم پست توزیع جدیدی برای این منطقه احداث کنیم.

لزوم ایجاد کانال تاسیسات مشترک شهری

خوش خلق همچنین با اشاره به لزوم تحقق مدیریت یکپارچه شهری و نیز ایجاد کانال های تاسیسات مشترک شهری گفت : یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی تحقق مدیریت یکپارچه است چرا که از خیلی موازی کاری ها و نیز هزینه ها جلوگیری می کند. همچنین نبود کانال تاسیسات مشترک شهری موجب شده در بسیاری مناطق با مشکل مواجه شویم.

وی در ادامه افزود : ارتباط بین مناطق مخابراتی یکی از دلایلی است که ما نسبت به ایجاد فیبر های نوری در خطوط انتقال برق اقدام کردیم.

خوش خلق در ادامه خواستار شد در ایام نوروز در شهر تهران اجازه حفاری به شرکت برق منطقه ای داده شود چرا که بهترین زمان برای کارهای عمرانی در شهر تهران همین ایام است.

 

ایسنا

    نظرات