آزادسازی دو هکتار زمین‌های دانشگاه علامه

آزادسازی دو هکتار زمین‌های دانشگاه علامه

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی از آزادسازی دو هکتار از زمین‌های دانشگاه علامه در نتیجه اصلاح هندسی آزادراه تهران_شمال خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ دکتر غلام‌رضا کارگر با اشاره به اقدامات زیربنایی انجام شده در دانشگاه علامه طباطبایی طی سه سال اخیر اظهار کرد:یکی از اقدامات زیربنایی که اخیراً به نتیجه رسید اصلاح هندسی آزادراه تهران- شمال بود.در این فرآیند مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی که در ضلع شمال آزادراه قرار داشت با هماهنگی سازمان آب، شرکت آزادراه تهران- شمال، شهرداری منطقه ۲۲ و دانشگاه علامه طباطبایی تخریب شد.

وی افزود:این مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی که تخریب شد، تپه بسیار بزرگی بود و در اولین پیچ آزادراه تهران- شمال که متصل به بزرگراه آزادگان بود قرار داشت،با تخریب این مخزن و اصلاح هندسی آزادراه حدود دو هکتار از زمین‌های دانشگاه علامه نجات پیدا می‌کند.این دو هکتار در ضلع شمال شرق پردیس مرکزی شماره یک قرار دارد. البته انجام این اقدام ۱۲ سال طول کشید و با مدیریت دکتر سلیمی به نتیجه رسید.

معاون عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه از انتقال دو مخزن پنج هزار متر مکعبی سازمان آب از دانشگاه علامه به به ضلع شمال آزادراه تهران- شمال خبر داد و افزود:این دو مخزن به سراسر منطقه زیبادشت آبرسانی می‌کنند و طبق تفاهمنامه‌ای که بین سازمان آب، شهرداری منطقه ۲۲،شرکت آزادراه تهران- شمال و دانشگاه علامه طباطبایی نوشته شد و با هماهنگی استانداری تهران، پنج هزار متر مکعب مخازن آب به ضلع شمال آزادراه تهران- شمال منتقل می‌شود و در نتیجه حدود ۵۰۰۰ متر مربع زمین دانشگاه علامه در پردیس مرکزی شماره یک آزاد می‌شود.

کارگر با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبایی دو پردیسه اداره خواهد شد،اظهار کرد:پردیس شماره دو ۲۵ هکتار زمین بوده و در غرب استادیوم آزادی قرار دارد. طبق تفاهمنامه موجود، شهرداری باید زمین‌های این پردیس را به صورت قطعه قطعه بخرد و به دانشگاه علامه واگذار کند.درواقع هنگامی که صاحب زمین‌ها پیدا می‌شوند، به اداره املاک شهرداری منطقه ۲۲ ارجاع داده می‌شوند و این اداره با توجه به بودجه ای که در اختیار دارد، زمین‌ها را خریداری و صورتجلسه کرده و به دانشگاه تحویل می‌دهد.

وی افزود: در قسمت ضلع شرق این زمین سند یازده‌ونیم هکتار به صورت یکپارچه گرفته شده است و در اختیار دانشگاه قرار دارد و دانشگاه علامه طباطبایی در این قسمت در حال ساخت دانشکده تربیت بدنی است.همچنین در این قسمت یک سوله ورزشی متروکه وجود داشت که مورد بازسازی قرار گرفت و به قسمت اداری تبدیل شد.قرار است قسمتی از این زمین نیز با همکاری سازمان امور دانشجویان تبدیل به فضای رو باز ورزشی ‌شود.

معاون عمرانی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه از افتتاح کتابخانه مرکزی این دانشگاه در دهه فجر سال ۱۳۹۵ خبر داد و گفت:کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی یک کتابخانه نمونه و دوستدار محیط زیست است و پشت‌بام این کتابخانه چمن‌کاری شده و فضای سبز است.

ساخت مرکز رشد علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی

کارگر با اشاره به ساخت نخستین مرکز رشد علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد:برای ساخت این مرکز خوابگاه شهید ارشادی دانشگاه علامه که در جهان کودک واقع شده با همکاری نهاد ریاست جمهوری تغییر کاربری داده و به مرکز رشد علوم انسانی تبدیل خواهد شد.این مرکز ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

ایسنا

    نظرات