افتتاح ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان سال ۹۵

افتتاح ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تا پایان سال ۹۵

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ در کشور افتتاح می‌شود، گفت: قرارداد ساخت ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر با بانک‌های عامل منعقد شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه مراسم افتتاح دو هزار و ۶۵۰ واحد مسکن مهر در شهرستان انزلی گفت: یکی از سیاست‌ها و اولویت های محوری دولت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث مسکن و تولید آن برای اقشار کم درآمد جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه در دوره های مختلف برای این موضوع، رویکردهای مختلفی اعم از واگذاری زمین، ساخت واحدهای استیجاری، اجاره به شرط تملیک و نهایتا مسکن مهر وجود داشت، افزود: البته در قانون ساماندهی، ساخت مسکن مهر وجود نداشت، بلکه اجاره زمین به صورت ۹۹ ساله مطرح بود که بعدها با این عنوان خوانده شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری یک میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه زمین در کشور تا سال ۸۶ گفت: حدود ۲۵۰ هزار واحد تحت عنوان‌های مختلف در این زمین ها ساخته و واگذار شده است.

اصغری مهر آبادی با بیان اینکه در ابتدای اجرای این طرح در سال ۸۶، یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن، توزیع استانی شد یادآورشد: خوشبختانه در ادامه اجرای این طرح، این میزان به دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد رسیده که با عقد قرارداد با بانک‌های عامل عملی شده است.

وی ادامه داد: در بین بانک‌ها سهم بانک مسکن فوق‌العاده بالا است چون بقیه بانک‌های عامل حدود ۹۰ هزار فقره تسهیلات داده‌اند و بقیه را بانک مسکن اقدام کرده است. الان هم بانک مسکن نزدیک به ۴۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور داده و دوهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هم بقیه بانک‌ها اقدام به دادن تسهیلات کرده‌اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: در حال حاضر در مجموع ۴۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده البته سهم مصوبت تسهیلات بانکی ۵۵ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری و ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل وصول اقساط تامین می‌شود.

مهرآبادی اظهار کرد: از مجموع ۷۵ هزار واحد سهم مسکن مهر استان گیلان ۶۲ هزار واحد تحویل داده شده و این کاری بزرگ است چون در استان گیلان کار واحد مسکن از سال ۸۸ شروع شده است.

براساس گزارش وزارت شهرسازی؛ وی با بیان اینکه دولت به صورت جدی در حال پیگیری مسکن مهر کشور است گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند که دولت مسکن مهر را رها کرده و این حرف درستی نیست، باتوجه به شرایط خیلی سختی که دولت دارد خود جناب روحانی پروژه مسکن مهر را در خط کاری اصلی دولت قرار دادند و از اولویت‌های مهم دولت پایان پروژه مسکن مهر است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان داده شده است، افزود: دولت یازدهم تاکنون یک‌هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان برای اتمام مسکن مهر در کشور کمک کرده است و امیدواریم افتتاح این تعداد به ۸۰۰ هزار واحد برسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ در کشور افتتاح می‌شود، گفت: قرارداد ساخت ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر با بانک‌های عامل منعقد شده است.

اصغری‌مهرآبادی گفت: دولت به روش‌های مختلف دست وزارتخانه راه و شهرسازی را باز گذاشته است تا حداکثر کمک برای بهره‌برداری سریع‌تر مسکن مهر صورت گیرد.

 

ایسنا

    نظرات