بهره برداری از بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی

بهره برداری از بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی

http://www.bananews.ir/۲ هزار و ۷۸ واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی روز شنبه طی آیینی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر به بهره برداری رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در آیین افتتاح همزمان واحدهای مسکن مهر در شهرک گلمان ارومیه گفت: از مجموع ۵۳ هزار واحد سهم استان در احداث مسکن مهر، ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد تاکنون افتتاح شده است.

احمد اصغری مهرآبادی افزود: از این میزان ۱۵ هزار واحد در حال تکمیل است که تعداد ۹ هزار واحد آن تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و بقیه ۶ هزار واحد نیز سال آینده بهره برداری می شود.

وی اضافه کرد: برای احداث ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور با بانک های عامل قرارداد بسته شده است که از این تعداد یک میلیون و ۹۱۵ هزار واحد به بهره برداری رسیده و بقیه نیز اگر مصوبات دولت در مسکن مهر عملیاتی و اعتبارات لازم تزریق شود، به اتمام خواهد رسید.

مهرآبادی گفت: وزارت راه و شهرسازی وظیفه ندارد خدماتی همچون مدرسه، مساجد و کلانتری را در مجتمع ها و شهرک های مسکن مهر احداث کند چون این امر وظیفه دستگاههای دیگر اجرایی است.

وی افزود: در مجتمع ها و شهرک های مسکن مهر تعداد ۴۷۷ مدرسه ساخته می شود که از این تعداد ۲۰۰ واحد احداث و دایر شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اضافه کرد: همچنین در این مجتمع ها ۴۵ باب مسجد احداث می شود که از این تعداد نیز ۲۴ واحد به بهره برداری رسیده و ۴۵ واحد کلانتری نیز احداث می شود که از این تعداد هم ۲۵ واحد بهره برداری شده است.

مهرآبادی همچنین گفت: تعداد ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی است که در این رابطه دولت کمک کرده است تا این پروژه ها به شرکتها و پیمانکاران واگذار شود و از محل درآمد آنها، بقیه خدمات عمومی مسکن مهر را احداث کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی قول مساعد داد تا با بانک مسکن مشکل وام تعمیرات مسکن مهرها را حل کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به این که دریاچه ارومیه در هر شرایطی احیاء خواهد شد، گفت: تردد در جاده گلمان ارومیه در تمامی فصلهای سال بسیار سخت است چون ترافیک سنگیی دارد و اگر توجه خاصی برای دو بانده کردن این جاده نشود، این مسیر جاده ای به یک قتل گاه تبدیل خواهد شد.

نادر قاضی پور افزود: وزارت راه و شهرسازی باید اعتبارات لازم برای این جاده در نظر بگیرد تا مردم ساکن در روستاهای این مسیر بتوانند به راحتی در این جاده تردد کنند.

وی همچنین اضافه کرد: مسکن مهر شهرک ولیعصر ارومیه نیز مشکل حادی دارد که اگر بارندگی شدیدتر شود رانش در یکی از بلوکهای این مسکن مهر اتفاق خواهد افتاد و باید دیوار کشی آن هر چه زودتر انجام شود.

قاضی پور گفت: طرح مسکن مهر متعلق به یک وزیر نیست و به کل نظام مقدس جمهوری اسلامی تعلق دارد و باید دستگاههای دیگر مرتبط وارد عمل شوند تا خدماتی عمومی که قرار بود در مجتمع های مسکن مهر در اختیار ساکنان قرار گیرد، عملیاتی شود.

۵۲ هزار واحد مسکن مهر در آذربایجان غربی احداث می شود که از این تعداد ۴۱ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر احداث شده و ۱۱ هزار واحد نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداث می شود.

 

ایرنا

    نظرات