پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل ایلام

پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل ایلام

http://www.bananews.ir/معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام از پرداخت ۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل آبان سال گذشته خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مهندس «فاخر محمدیان» در نشست خبری به مناسبت ۱۵ مهرماه روز روستا و عشایر، اظهار کرد: تاکنون نزدیک به ۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل آبان سال گذشته در این استان در بخش تعمیرات و معیشتی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این واحدها با بهره چهار درصد برای مناطق روستایی و پنج درصد برای مناطق شهری اختصاص‌یافته است، افزود: از این میزان، پرداخت ۷۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات تعمیر واحدهای مسکونی در قالب ۱۲ هزار و ۸۸۰ فقره، ۱۸۰ میلیارد ریال برای احداث ۶۰۰ واحد شهری، ۶۰ میلیارد ریال برای احداث ۳۰۰ واحد روستایی و ۴۸۰ میلیارد ریال نیز برای خرید لوازم‌خانگی و تجاری به ۱۲ هزار واحد مصوب شد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پرداخت خسارت واحدهای احداثی در این استان، ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر این واحدها فاقد سند مالکیت هستند برای دریافت پروانه مسکن دچار مشکل شده‌اند که در تلاشیم با تعامل شهرداری و اداره راه و شهرسازی این مشکلات برطرف شود.

محمدیان ادامه داد: پرداخت تسهیلات به مالکان واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از طریق بانک‌های ملی، صادرات، ملت، سپه، تجارت و مسکن انجام‌شده و تنها ۵۰ سهمیه در نظر گرفته‌شده برای بانک رفاه ابلاغ نشده که تلاش خواهیم کرد تا با همکاری بانک رفاه جهت پرداخت تسهیلات باقیمانده به واحدهای خسارت‌دیده به‌زودی پرونده سیل استان ایلام را ببندیم.

وی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات در مناطق زلزله‌زده استان در مردادماه ۹۳، سرعت اجرای بازسازی در مناطق زلزله‌زده استان را در کشور را کم‌نظیر خواند و گفت: ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار به واحدهای احداثی و تعمیری مناطق زلزله‌زده استان در دهلران، آبدانان و دره شهر پرداخت شد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با تأکید بر اینکه در مرحله اول بازسازی مناطق زلزله‌زده استان انجام ساخت ۳ هزار و ۲۵۳ واحد احداثی و ۱۵ هزار و ۷۵۱ واحد تعمیری پایان یافت، یادآور شد: برای واحدهای احداثی مرحله اول ۸۱۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال و برای واحدهای تعمیری ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان واحدهای خسارت‌دیده سه شهرستان دهلران، آبدانان و دره شهر پرداخت شد.

محمدیان به مرحله دوم اعتبارات مناطق زلزله‌زده استان اشاره کرد و گفت: در مرحله دوم اعتبارات ابلاغی مناطق زلزله‌زده استان ۲۸۰ میلیارد ریال برای احداث یک هزار و ۴۰۰ واحد احداثی با سقف اعتبار فردی ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت‌شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات ۲۰۰ میلیارد ریالی برای تعداد سه هزار واحد تعمیری مرحله دوم به واحدهای مسکونی آسیب‌دیده اختصاص و پرداخت شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام اظهار کرد: درمجموع ۲ هزار میلیارد و ۱۳۷ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال تسهیلات ارزان‌قیمت در مرحله اول و دوم بازسازی مناطق زلزله‌زده استان ایلام به واحدهای مسکونی استان در سه شهرستان آبدانان، دهلران و دره شهر پرداخت شده است.

 

ایسنا

    نظرات