تخلفات زیست محیطی هرگز بخشیده نخواهد شد

تخلفات زیست محیطی هرگز بخشیده نخواهد شد

http://www.bananews.ir/معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: اگر دستگاه‌های صنعتی وارداتی طبق ضوابط محیط زیست اقدام نکرده و مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کنند با آنها برخورد می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سعید متصدی درباره تخلفی که اخیرا در یکی از ادارات حفاظت محیط زیست استان تهران صورت گرفته، گفت: ارگان‌های نظارتی و بازرسی در کشورمان وجود دارد. قطعا به تخلفات رسیدگی و آنها را پیگیری می‌کنند.

وی تاکید کرد: تخلفات کسانی که در حوزه محیط زیست کار می‌کنند هیچ وقت بخشیده نخواهد شد چون ما نیز مثل بقیه افراد این مملکت وظیفه داریم بیت‌المال را حفظ و از منابع زیستی مراقبت و حمایت کنیم.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: افرادی که تخلف می‌کنند و کسانی که ارگان‌های نظارتی روی آنها بحث و صحبت دارند حتما باید پاسخگو باشند.

متصدی در ادامه درباره دستگاه‌های وارداتی به کشور با اشاره به اینکه وظیفه داریم برای استقرار هر واحد صنعتی بر اساس ضوابط محیط زیستی با آنها برخورد کنیم، گفت: اگر کالاهای وارداتی مشکلاتی در محدوده سازمان حفاظت محیط زیست از جمله ورود پسماندها و سایر مسائل ایجاد کنند با آنها برخورد می‌شود.

به گفته وی، اگر کسی وسیله‌ای را وارد کشور کند ولی دستگاه را در جایی نصب نکند این موضوع به ما ارتباطی ندارد ولی به محض اینکه فرد بخواهد این دستگاه را در جایی نصب و مستقر کند باید قوانین و ضوابط محیط زیست را رعایت کند.

 

ایسنا

    نظرات