ایجاد۵موسسه پس‌انداز منطقه‌ای مسکن/تامین سرمایه باپذیره نویسی عام

ایجاد۵موسسه پس‌انداز منطقه‌ای مسکن/تامین سرمایه باپذیره نویسی عام

http://www.bananews.ir/مدیرعامل بانک مسکن از ایجاد ۵ موسسه پس انداز منطقه ای درکلانشهرهای کشور از طریق پذیره نویسی عام خبرداد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدهاشم بت شکن گفت: پیشنهاد این است که در فاز اول ۵ موسسه در کلانشهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز و همچنین یک موسسه با هدف احیا و آبادسازی منطقه مسکونی و سواحل مکران در کشور ایجاد شود.

وی در خصوص صندوق تامین سرمایه گفت: صندوق تامین سرمایه، موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن هستند که به شکل منطقه‌ای در شعاع جغرافیایی یک استان یا منطقه فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: مجوز این صندوق را بانک مرکزی ارائه خواهد کرد و این موسسات اعتباری توسط بخش خصوصی ایجاد خواهد شد.

بت‌شکن تاکید کرد: سرمایه اولیه تاسیس موسسات در تهران ۵۰ میلیارد تومان و سایر مراکز استان‌ها و کلانشهرها ۳۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد:‌ حداکثر سهام بانک مسکن ۲۰ درصد است و ۸۰ درصد پذیره نویسی عام خواهد شد.

مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: فعالان بخش مسکن از جمله انبوه سازان و شرکت‌های ساختمانی و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و آحاد مردم می توانند سهام‌دار آن باشند و کسی که هم سهام‌دار و هم سپرده گذار است از ۲ سود می تواند استفاده کند، به این صورت که هم به عنوان سپرده گذار از سود سپرده گذاری و هم به عنوان سهام‌دار از نرخ‌هایی که بانک مرکزی تعریف کرده، بهره مند می شود.

وی افزود: پیشنهاد این است که در فاز اول ۵ موسسه در کلانشهرها ایجاد شود که شامل تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز است و یک موسسه برای احیای و آبادسازی منطقه مسکونی و سواحل مکران ایجاد شود.

مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: پیشنهاد اولیه ما این است که ۷ موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه‌ای را در نقاط مختلف کشور به شکل منطقه ای داشته باشیم.

وی درباره مسکن قسطی گفت: با وجود پافشاری انبوه سازان ۳ انبوه ساز تاکنون برای فروش اقساطی مراجعه کردند.

بت شکن افزود: ما سیاستها و برنامه ها را آسان کردیم تا خدمات را به انبوه‌سازان ارائه کنیم.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات