غول‌های حمل‌ونقل جهان در تهران به صف می‌شوند

غول‌های حمل‌ونقل جهان در تهران به صف می‌شوند

http://www.bananews.ir/وزارت راه و شهرسازی به مناسبت هفته حمل‌ونقل نخستین نمایشگاه بین‌المللی راه‌سازی، راهداری، حمل‌ونقل و صنایع وابسته (iran trans2016) را در آخرین روزهای آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد کرد. نمایشگاهی که با توجه به شرایط به وجود آمده در ایام پس از لغو تحریم‌ها می‌تواند برای ایران اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir این رویداد مهم که با هدف معرفی آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها، فناوری‌ها و ایجاد فرصت و فضای مناسب جهت معرفی فناوری، تولیدات و نوآوری‌های صنعت حمل‌ونقل برگزار می‌شود، گامی مهم در راستای افزایش نقش و حضور ایران در عرصه‌های بین‌المللی خواهد بود.

وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با برگزاری چنین رویدادهایی جایگاه ایران را به عنوان هاب لجستیک منطقه تثبیت کرده و از این ظرفیت‌ها در عرصه حمل‌ونقل زمینی دریایی و هوایی استفاده کند.

همان‌طور که پیش از این نیز پیش‌بینی می‌شد بسیاری از شرکت‌های بزرگ و غول‌های عرصه حمل‌ونقل آمادگی آن را دارند تا در این نمایشگاه مهم حضور داشته و جایگاهی جدید برای خود تعریف کنند. تاکنون شرکت‌های بزرگی مانند بوئینگ، میتسوبیشی، بمباردیه به عنوان شرکت‌های هواپیماساز مطرح شرکتی‌هایی مثل هیوندای و ولوو به عنوان مطرح‌ترین شرکت‌ها در عرصه جاده‌ای و ایرفرانس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های فعال اروپایی حضور خود را در این عرصه نهایی کردند.

البته با توجه به زمان چند هفته‌ای که تا افتتاح این نمایشگاه باقی مانده احتمالا بسیاری از شرکت‌های خارجی جدید نیز اعلام آمادگی خواهند کرد تا در این نمایشگاه حضور خود را قطعی کنند. وزارت راه و شهرسازی پایگاه اینترنتی irantransexpo.com را به عنوان مرجع اطلاعات تکمیلی درباره این رویداد که روزهای ۲۸ تا ۳۰ آذرماه در تهران برگزار خواهد شد اعلام کرده است.

 

ایسنا

    نظرات