عضو هیأت علمی واحد علوم تحقیقات، جوان ترین دانشیار رشته مهندسی و مدیریت ساخت ایران

عضو هیأت علمی واحد علوم تحقیقات، جوان ترین دانشیار رشته مهندسی و مدیریت ساخت ایران

http://www.bananews.ir/در هفتاد و هفتمین جلسه هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مهدی روانشادنیا عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات به درجه دانشیاری ارتقاء یافت.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ دکتر مهدی روانشادنیا با ارتقاء درجه علمی از استادیاری به دانشیاری به عنوان جوان ترین دانشیار رشته مهندسی و مدیریت ساخت در کشور شناخته شده و اولین دانشیار این رشته در کلیه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد.

دکتر مهدی روانشادنیا که مدیریت گروه رشته مهندسی و مدیریت ساخت واحد علوم و تحقیقات را عهده دار است، گفت: مهندسی و مدیریت ساخت رشته ای بین رشته ای در حوزه مهندسی است که به نوعی هم افزایی بین رشته های مهندسی عمران، صنایع، مدیریت و اقتصاد ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه این رشته طی سال های گذشته در ایران توسعه زیادی پیدا کرده است، ادامه داد: یکی از مباحث این رشته حقوق ساخت و مسایل قراردادی مهندسی است که بحث هایی مانند اجرای قوانین و مقررات، طرح های عمرانی و توسعه پایدار در ساخت و ساز را مورد توجه قرار می دهد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه یکی دیگر از حوزه های این رشته به برنامه ریزی و کنترل پروژه ها می پردازد، خاطر نشان کرد: برای مدیریت تک پروژه ها و سبد پروژه ها در ایران ضعف های فراوانی وجود دارد که در این رشته تحصیلی دانشگاهی، به صورت آکادمیک به این موضوع پرداخته می شود.

وی اظهار داشت: حوزه دیگری که در رشته مدیریت ساخت مورد توجه قرار می گیرد بحث اقتصاد ساختمان، اقتصاد طرح های عمرانی، ارزیابی اقتصادی و اقتصاد سنجی است که به نوعی مدیریت مالی و حسابداری پروژه ها نامگذاری می شود.

دکتر روانشادنیا با بیان اینکه این رشته به بررسی مصالح ساختمانی جدید و خاصی که در دنیا از آنها استفاده می شود می پردازد، تصریح کرد: بررسی این موارد می تواند به توسعه کشور کمک فراوانی کند؛ زیرا تمامی این موارد در قالب بحث های بهینه سازی و تحقیق در عملیات و مهندسی سیستم ها گنجانده شده و می تواند به منظور بهبود اقتصاد کشور و در جهت توسعه پایدار زیرساخت ها موثر باشد.

مدیر گروه رشته مهندسی و مدیریت ساخت واحد علوم تحقیقات ادامه داد: از جمله اقدامات صورت گرفته در
دانشگاه آزاد اسلامی می توان به فعالیت های واحد علوم تحقیقات برای تبدیل شدن به قطب مهندسی و مدیریت ساخت ایران و همچنین راه اندازی مرکز تحقیقات نوآوری در مهندسی ساخت اشاره کرد.

    نظرات