اعلام زمان واگذاری واحدهای مسکن مهر پردیس درهفته جاری

اعلام زمان واگذاری واحدهای مسکن مهر پردیس درهفته جاری

http://www.bananews.ir/عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر پردیس عنوان کرد: تا هفته آینده تاریخ و زمان واگذاری واحدهای مسکن مهر در این شهر مشخص و اعلام می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir رضا بابازاده، عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر پردیس با اعلام این خبردر پاسخ به این سوال که علیرغم وعده‌های داده شده و انتشار جزئیات قیمت تمام شده مسکن مهر پردیس مثل فاز ۸ اما می‌بینیم که زمان تحویل این واحدها اعلام نشده است، گفت: برای چند پروژه مسکن مهر که در اولویت قرار دارد تاریخ دقیق واگذاری را اعلام کردیم. اصرار بر این بود تا قیمت‌ها نهایی اعلام شود، ما نیز اعلام کردیم.

وی به فارس گفت: درباره اطلاعیه جدیدی که برای قیمت نهایی فاز ۸ در دو روز گذشته منتشر شده است نیز ظرف یک هفته آینده زمان تحویل پروژه‌ها را اعلام می‌کنیم.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر پردیس اضافه کرد: قیمت مسکن شهر پردیس نهایی شده است و حتی اگر زمان تحویل را هم منتشر نکنیم قیمت‌ها تغییر نخواهد کرد و اراده ما هم بر این است که تغییری نکند.

بابازاده خاطرنشان کرد: البته قبلاً هم که قیمت‌ها را اعلام کرده و عنوان کرده بودیم که قیمت ها تغییری نخواهد کرد بنابراین تلاش کردیم که سهم آورده متقاضیان را تعدیل کنیم و سهم دولت و شرکت عمران را افزایش دهیم.

شرکت عمران پردیس‌ روز دوشنبه هفته جاری قیمت نهایی بقیه پروژه‌های فاز ۸ شهر جدید پردیس را اعلام کرد.

بنابراین گزارش هزینه ساخت واحدها بسته به متراژ بین ۸۶ تا ۹۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سهم آورده متقاضیان نیز ۵۶ تا ۶۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شد.

مسئولان پردیس و وزارت راه و شهرسازی پیش از این وعده کرده بودند زمان تحویل پروژه‌ها با انتشار جدول قیمت تمام شده اعلام شود،اما در جدول منتشر شده چنین چیزی مشاهده نمی شود و می توان گفت این موضوع ستون خالی جداول منتشر شده برای پروژه‌ها است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس در پاسخ به این سوال که بسیاری از متقاضیان مسکن مهر از در دسترس نبودن سامانه هوشمند متقاضیان مسکن مهر پردیس انتقاد دارند و عنوان می‌کنند با خروج سامانه از دسترس از جزئیات واریز و مبلغ مانده حساب خود اطلاعی ندارند،گفت: در شهر پردیس با یک سری قراردادهایی مواجه هستیم که اصولی نبوده است و برخی قراردادها هنوز اعمال نشده و بلاتکلیف است بنابراین در سه ماه گذشته یکی از اقدامات ما این است که به این مسائل رسیدگی کنیم.

وی ادامه داد: یک پیمانکار قبلاً در رابطه با سامانه با شرکت عمران پردیس قرارداد داشت که چندان شفاف نبوده ، بنابراین در حال حاضر هم وجود خارجی ندارد که ما بتوانیم این موضوع را دوباره احیاء کنیم.

بابازاده ادامه داد: این موضوع جریان حقوقی دارد و تا بتوانیم آنرا در مسیر مشخصی قرار بدهیم زمان می‌برد، ولی سعی کردیم این خلاء را با اطلاع رسانی‌های مناسب و پیامک‌های ارسالی به متقاضیان پُر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دنبال این هستیم که علیرغم وجود یک سری مسائل حقوقی این سامانه مجدداً در آینده احیاء شود.

به گفته بابازاده، به هر حال متقاضیان مسکن مهر اطلاعات خوبی از آورده و میزان واریزی خود دارند اما باید در آینده این سامانه هوشمند مجدداً احیاء شود.

بر اساس این گزارش پیش از این سامانه هوشمند مسکن مهر جزئیات آورده متقاضیان و سود ناشی از خواب آورده‌ها را به نمایش می‌گذاشت که با خروج سامانه از دسترس در حال حاضر متقاضیان از مانده آورده خود و مبلغی که باید به عنوان مابه‌التفاوت بر این اساس بپردازند، بی‌اطلاعند.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات