هزینه حمل و نقل ریلی برای معادن کاهش یافته است

هزینه حمل و نقل ریلی برای معادن کاهش یافته است

http://www.bananews.ir/معاون مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به مزیت‌های حمل و نقل ریلی از کاهش میانگین هزینه‌ها در این حوزه خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ ابراهیم محمدی صبح امروز در دومین اجلاس بین‌المللی معادن وصنایع معدنی با اشاره به وضعیت ریلی ایران گفت: شرکت راه‌آهن توانسته است میانگین هزینه های حمل ونقل خود را برای هر تن کالا ۶۰۸ ریال نسبت به گذشته کاهش دهد که در مجموع فعالان بخش معدن می‌توانند ۸۱۰ ریال صرفه جویی در هر تن بار در انتقال جابه‌جای کالاهای خود از جاده به ریل داشته باشند.

پیشنهاد وضع عوارض برای فولاد برای توسعه راه

وی همچنین با اشاره به پتانسیلی که حمل و نقل ریلی می تواند در زمینه انتقال ۵۵ میلیون تن فولاد که در برنامه‌ای ۲۰ ساله دیده شده است، داشته باشد، تشریح کرد:برای انتقال ۵۵ میلیون تن فولادی که در طرح جامع فولادی دیده شده است. هم‌اکنون خط آهن ۶۹ میلیارد تن کیلومتری نیز در دست احداث است و پیشنهاد می‌کنیم تا با وضع عوارض بر واردات فولاد بتوانیم هزینه‌های توسعه این طرح ریلی را تامین کنیم.

محمدی در ادامه توسعه خطوط ریلی مجتمع معدنی سنگان را نیازمند ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری دانست و آن‌را یکی از اولویت های شرکت راه‌آهن عنوان کرد و گفت: برای توسعه وضعیت حمل و نقل کالاها و مواد معدنی تلاش داریم تا سرعت عبور و تعداد واگن‌ها را افزایش دهیم.

 

ایسنا

    نظرات