پرونده مسکن مهر در ۱۹ شهر جدید بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر در ۱۹ شهر جدید بسته می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه طی هفته های آینده در پردیس و پرند واحدهایی از مسکن مهر افتتاح خواهیم کرد گفت: تا پایان سال در ۱۵ شهر و تا پایان دولت، پرونده مسکن مهر در ۱۹ شهر جدید بسته خواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محسن نریمان اظهار کرد: طی هفته های اخیر دستگاههای اجرایی برای تامین زیربنایی و روبنایی مسکن مهر تعامل مناسبی با شرکت عمران برقرار کرده اند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز قول کمک ۱۳۰ میلیارد تومانی برای پردیس داده است. وزارت نیرو هم اوراق خزانه را برای طرحهای زیربنایی و روبنایی منتشر می کند. با این شرایط می توانیم تا پایان دولت، مسکن مهر را به طور کامل تحویل دهیم.

وی افزود: شرکت عمران حدود ۱۹ شهر جدید را راهبری و مدیریت می کند که تقریبا در بیش از ۱۵ شهر تا قبل از پایان سال مسکن مهر را تمام می کنیم و مقدار باقی مانده را هم تا پایان دولت تحویل می دهیم. هفته های آینده در پردیس و پرند افتتاح داریم و به تدریج متقاضیان مسکن مهر را به سرپناه می رسانیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درخصوص چگونگی افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار قرار است وام از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون افزایش یابد. بانک مرکزی این موضوع را باید به بانک عامل که بانک مسکن است ابلاغ کند. معمولا بانک عامل با ما هماهنگی می کند که چه کسانی اولویت استفاده دارند. ما نیز کسانی که آورده بیشتری دارند و در شرف تحویل هستند را در اولویت قرار می دهیم. از این جهت خواهش می کنم متقاضیان از این فرصت مناسب استفاده کنند و آورده خود را به حدنصاب برسانند.

نریمان تاکید کرد: این افزایش وام به هیچ وجه افزایش قیمت مسکن مهر نیست بلکه فقط کمک به متقاضی است و تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی جزو آورده متقاضیان محسوب می شود.

وی درباره این موضوع که چرا شرکت عمران از متقاضیان خواسته تا خودشان دنبال آب و برق بروند، در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر گفت: بعضی از مشتریان مراجعه می کنند ما واحد را به آنها تحویل می دهیم و دیگر مراجعه نمی کنند. هم اکنون در فاز ۱۱ واحدها تکمیل شده و آب، برق، گاز، مدرسه، مسجد، پارک، کلانتری و سایر خدمات آماده است اما باید در نظر بگیریم که برج نگهداری می خواهد. مثلا شرکت گاز می گوید باید متقاضیان در واحدها بنشینند تا ما بتوانیم گاز را وصل کنیم؛ زیرا در غیر این صورت از لحاظ ایمنی مشکل دارد.

مدیرعامل شهرهای جدید ادامه داد: اگر عده ای تعهد کنند که کارها را ما به عهده می گیریم می توانند مراجعه می کنند و ما این افراد را به هم معرفی می کنیم تا با هم تعامل داشته باشند. ۱۵ نفر می توانند با یکدیگر هماهنگ باشند که این موضوع برای سرویس دهی صحیح به نفع خودشان است. حضور این افراد باعث ایجاد امنیت می شود و تا به حال مشکلی بابت معرفی افراد به یکدیگر ایجاد نشده است.

نریمان با بیان اینکه مسکن مهر پردیس را با پیشرفت حدود ۳۵ درصد از دولت قبل تحویل گرفتیم خاطرنشان کرد: امروز یکی از سایتهایی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را در کل کشور دارد پردیس است که به بالای ۸۰ درصد رسیده و بخشهایی آماده تحویل است.

وی یادآور شد: دولت قبل با متقاضیان قرارداد بست و وجوه را گرفت و قرار بود خرداد ۹۲ واحدها را تحویل دهد. همانطور که می دانیم دولت یازدهم نیز از شهریور سر کار آمد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: ما مواجه شدیم با این موضوع که در پردیس در جایی با تپه ماهورهای گسترده و جغرافیای وحشی اقدام به ساخت و ساز کرده بودند. به همین دلیل امکان اینکه به سرعت بتوانند به تعهداتشان عمل کنند وجود نداشته است. حتی در بعضی بلوکها بدون ریختن فوندانسیون به ما تحویل دادند. من هم خیلی به آنها خرده نمی گیرم؛ چون در جایی این کار را کردند که بسیار سخت بود. الان در پردیس برجها آماده است ولی شبکه ارتباطی، تامین آب، گاز و شبکه مخازن باعث کندی کار شده است.

 

ایسنا

    نظرات