آمار جدید از برج‌های پایتخت/ ۲۳۱ برج فاقد اطلاعات

آمار جدید از برج‌های پایتخت/ ۲۳۱ برج فاقد اطلاعات

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران لیستی از وضعیت برج‌های پایتخت در صحن شورای شهر تهران اعلام کرد که براساس آن ۲۳۱ برج در تهران فاقد اطلاعات هستند و ۱۳ برج قدیمی که قبل از انقلاب ساخته شده‌اند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اسماعیل دوستی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه سیصد و بیست و نهم شورای شهر تهران با بیان اینکه جدولی از وضعیت ساختمان های بلندمرتبه تهران آماده کردم، گفت: در سه محور ساختمان‌های بلندمرتبه براساس سال ساخت طبقات و عرض کوچه این برج‌ها را دسته‌بندی کردیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه ۲۳۱ برج در تهران فاقد اطلاعات هستند و ۱۳ برج قدیمی که قبل از انقلاب ساخته شده‌اند، در تهران وجود دارد، گفت: ۲۴ برج از سال ۵۰ تا ۵۹، ۳ برج از سال ۶۰ تا ۶۹، ۲۲۵ برج از سال ۷۰ تا ۷۹، ۲۱۶ ساختمان بلندمرتبه از سال ۸۰ تا ۸۹ و ۲۶۷ برج نیز از سال ۹۰ تاکنون در تهران ساخته شده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با تفکیک برج و ساختمان‌های بلندمرتبه تهران براساس تعداد طبقات گفت: ۲۶۳ برج ۱۶ طبقه در تهران وجود دارد که این در حالی است که ۲۷۷ ساختمان بین ۱۶ تا ۲۰ طبقه، ۱۰۳ ساختمان بین ۲۱ تا ۲۵ طبقه، ۲۸ ساختمان بین ۲۶ تا ۳۰ طبقه و ۸ ساختمان نیز بیش از ۳۰ طبقه دارند.

دوستی با اشاره به تفکیک این برج‌ها براساس عرض گذر گفت: ۳ برج در گذر شش متری، ۲۷۵ برج در گذر ۶ تا ۱۲ متر، ۲۵۱ برج در معبر ۱۲ تا ۲۰ متر، ۳۱۶ برج در معبر ۲۰ تا ۳۵ متر و ۹۴ برج نیز در معبر بیش از ۳۵ متر احداث شده است که باید در راستای شناسایی، پیشگیری و مقاوم‌سازی این برج‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی باید نسبت به شناسایی این برج‌ها براساس ضریب ایمنی اقدام کند، گفت: باید شهرداری تهران نسبت به ایمن‌سازی این ساختمان‌ها اقدام کند و اگر مالک به این اخطارها بی‌توجهی کرد، با هماهنگی شورای تامین و دادستانی چاره‌ای بیاندیشد.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: شهرداری را باید ملزم کنیم که ظرف مدت یک سال براساس این لیست ضریب ایمنی برج‌ها را مشخص کند و برای آنها شناسنامه ایمنی صادر کند.

 

ایسنا

    نظرات