هواپیمای خریداری شده ایران از موفق‌ترین هواپیماهای جهان است

هواپیمای خریداری شده ایران از موفق‌ترین هواپیماهای جهان است

مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ATR با ابراز خرسندی از نهایی شدن قرارداد این شرکت با ایران‌ایر اعلام کرد: مدل هواپیمای خریداری شده از سوی ایران که ATR۷۲-۶۰۰ است در حال حاضر جزو موفق‌ترین هواپیماهای جهان به حساب می‌آید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ کریستین شرر امروز (پنجشنبه) در مراسم امضای قرارداد با ایران‌ایر اعلام کرد: این مدل از هواپیمای ATR به دلیل آنکه اقتصادی بوده و توانسته اعتماد شرکت‌های هواپیمایی مختلف در سطح جهان را جلب کند جزو موفق‌ترین هواپیماها در طول سال‌های اخیر طبقه‌بندی می‌شود و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ ایرلاین در سطح جهان از آن استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه ATR آمادگی کامل دارد تا در مراحل آغاز به کار هواپیماهای جدید در ایران حضور داشته باشد تأکید کرد که در رابطه با هواپیماهای جدید که در آینده نزدیک تحویل می‌شوند و چه در رابطه با فروندهای باقی مانده که تا پایان سال ۲۰۱۸ به ایران می‌رسند باید در نظر داشت که ATR تمام مراحل مورد نیاز برای کاربری این هواپیما را در ایران پیگیری می‌کند و در این زمینه هیچ مشکل و محدودیتی وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل ATR همچنین درباره مذاکرات این شرکت با دیگر ایرلاین‌های ایرانی نیز توضیح داد: قطعا ATR به این موضوع مفتخر خواهد بود که شرایط را برای مذاکره با دیگر شرکت‌های ایرانی نیز بررسی کند هر چند تاکنون در این حوزه مذاکرات قطعی انجام نشده است. در حال حاضر اولویت اصلی ما نهایی کردن قرارداد با ایران‌ایر خواهد بود و امیدواریم در آینده و پس از استفاده از این هواپیماها، دیگر ایرلاین‌های ایرانی نیز استفاده از خدمات ATR را در دستور کار خود قرار دهند.

ایسنا

نظرات