اختصاص بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای تامین برق مسکن مهر

اختصاص بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای تامین برق مسکن مهر

تهران - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو گفت: اعتبار ملی طرح مسکن مهر در بخش برق در سال‌جاری نزدیک به یک تریلیون و ۲۴۰ میلیارد ریال است که از این میزان تاکنون بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافته است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری وزارت نیرو، 'سیدعلی بنی هاشمی' اظهار داشت: افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال دیگر نیز در حال پیگیری برای توزیع است و بیش از ۸۷۰ میلیارد ریال تاکنون وضعیت مشخصی ندارد.www.bananews.ir

وی با اشاره به اهمیت طرح مسکن مهر و ارایه خدمات برق رسانی به این پروژه ملی اظهار داشت: متاسفانه در زمان کنونی سرعت ساخت و سازها متناسب با ارایه خدمات نیست و ضروری است که در این مورد چاره‌اندیشی شود.

وی تاکید کرد: یکی از چالش‌های موجود در عدم همزمانی ساخت و سازها با برق رسانی به طرح مسکن مهر هزینه‌های سنگین این گونه خدمات است و با توجه به فاصله داشتن مکان اجرایی این طرح از شهرها، هزینه انتقال و نیز احداث ایستگاه‌های تامین برق به مراتب بیشتر است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو گفت: اعتبار مورد نیاز برای احداث خطوط آبرسانی، ایجاد سامانه فاضلاب و برق‌رسانی برای هر هکتار از زمین‌های ۹۹ ساله به حدود یک میلیارد ریال می‌رسد.

بنی‌هاشمی افزود: روند موجود در اجرای پروژه مسکن مهر در کشور مطلوب است و با توجه به وضعیت موجود تا پایان سال‌جاری تمام اهداف مسکن مهر در شهرهای جدید محقق خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص کامل و به موقع اعتبار اختصاص یافته به طرح مسکن مهر و در بهترین شرایط، سه سال زمان جهت تجهیز واحدهای مسکونی به برق لازم است.

این در حالی است که پیش از این 'داود منظور' معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو تاکید کرده بود که این وزارتخانه با تلاش و همکاری وزارت مسکن و شهرسازی در صدد برطرف ساختن مشکل تامین اعتبار طرح‌های آب و برق مسکن مهر است.

 

    نظرات