فردا آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی موسسات غیردولتی

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی موسسات غیردولتی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۸۵ هزار داوطلب در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در این دوره‌ها فردا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: براساس برنامه زمانی اعلام شده مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی ۹۶ فردا یکشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تا ساعت ۱۱ صبح امروز ۳۰ اردیبهشت ۹۶ تعداد ۸۵ هزار و ۹۳۱ داوطلب نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای در موسسات غیردولتی اقدام کردند. بنابراین به کلیه داوطلبانی که تاکنون برای ثبت‌نام در دوره‌های فوق اقدام نکرده‌اند اکیداً توصیه می‌شود در مهلت باقی‌مانده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های منتشر نسبت به ثبت‌نام در این دوره‌ها اقدام کنند.

به گفته توکلی، با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون فوق به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان ضرورت دارد به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار ریال اقدام کنند.

وی گفت: داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در کد رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، با پرداخت مبلغ ۵۱ هزار ریال برای دوره‌های مذکور اعلام علاقه‌مندی کنند.

وی ادامه داد: پذیرش در ۳۱ کدرشته از ۴۲ کدرشته امتحانی آزمون مذکور منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و اطلاعات کامل درباره این کد رشته‌ها در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در جدول شماره ۱ آمده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان رشته‌های امتحانی بدون آزمون، در این مرحله فقط باید ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. برای این دسته از داوطلبان آزمون برگزار نمی‌شود و ملاک پذیرش معدل کل دیپلم است.

دکتر توکلی افزود: آزمون ۱۱ کدرشته امتحانی از ۴۳ کدرشته امتحانی که پذیرش در آنها به صورت با آزمون خواهد بود، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۶ است.

وی افزود: آزمون ۱۱ کدرشته مذکور در روز جمعه ۱۳ مردادماه ۹۶ برگزار می‌شود. آزمون هر یک از کدرشته‌های با آزمون شامل دروس عمومی و پایه و همچنین دروس تخصصی هر یک از کدرشته های امتحانی است. آزمون دروس عمومی و پایه به منظور تشخیص آمادگی داوطلبان در زمینه دروس عمومی و پایه و در حدود کتاب‌های دوره سه‌ ساله متوسط شاخه فنی‌وحرفه‌ای است. همچنین عناوین، ضرایب و تعداد دروس عمومی در اطلاعیه شماره یک دفترچه راهنما شرح داده شده است.

توکلی در ادامه اظهار داشت: کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۱۱ کد رشته امتحانی از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان از این تاریخ تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه ۱۲ مرداد فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی گفت:  تا ساعت ۱۰ صبح امروز پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه جاری تعداد ۵۰ هزار و ۵۲ نفر برای شرکت در این دوره‌ها ثبت‌نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: آزمون دروس اختصاصی نیز به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه‌های اساسی و اصولی رشته‌های مورد نظر در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های درسی مرتبط با دوره سه ساله متوسط شاخه فنی‌وحرفه‌ای یا کتاب‌های استاندارد مهارتی شاخه کار دانش جدید است. مواد آزمون دروس اختصاصی، منابع و تعداد سئوالات هر درس در رشته‌هایی که پذیرش آنها براساس آزمون است در دفترچه راهنما شرح داده شده است.

ایسنا

نظرات