رشد ۷ درصدی ترانزیت ریلی در مرداد امسال

رشد ۷ درصدی ترانزیت ریلی در مرداد امسال

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از رشد هفت درصدی ترانزیت ریلی در مرداد ماه سال ۱۳۹۶ خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irطبق برآوردهای صورت گرفته از عملکرد ثبت شده خطوط ریلی ایران در ماه گذشته ۸۴ میلیون تن – کیلومتر به شکل روزانه متوسط عملکرد باری راه‌آهن بوده و این موضوع رشدی هفت درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

راه آهن همچنین اعلام کرده رکورد عملکرد ریلی کشور در سال ۱۳۹۶ رشدی ۱۵ درصدی از نظر توناژ در قیاس با مدت مشابه سال گذشته داشته و همچنین برنامه‌ریزی‌ها به دنبال آن است که در ماه‌های آینده این رقم به شکل بیشتری افزایش پیدا کند.

در حوزه ترانزیت بار نیز از ابتدای سال تاکنون عرصه ریلی افزایشی ۵۷ درصدی را به ثبت رسانده و به رکورد ۵۲۳ هزار تن رسیده است در حالی که این رقم در سال گذشته ۳۳۲ هزار تن بود.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی راه‌آهن حمل گوگرد بالاترین آمار عملکرد در این حوزه را داشته و مسیر ترکمنستان به سمت خلیج فارس نیز بیشترین اهمیت را در حوزه خطوط ریلی باری ایفا کرده است.

طبق اعلام راه‌آهن رشد حجم مواد معدنی و البته رشد جابه‌جایی گندم از طریق ریل تاثیرگذارترین دلایل این بهبود آمار بوده است تا جایی که می‌توان افزایش ۱۶۲ درصدی را در این موارد به ثبت رساند.

راه‌آهن اعلام کرده طبق برنامه ششم توسعه تا پایان این سند سهم خود را در جابه‌جایی بار به حدود ۳۰ درصد و در مسافر به ۲۰ درصد کل عملکرد کشور افزایش خواهد داد.

ایسنا

نظرات