جلسه شورای فنی استان کرمان برگزار شد

جلسه شورای فنی استان کرمان برگزار شد

در ابتدای این جلسه، دکتر بلوردی با خیرمقدم به شرکت‌کنندگان حاضر در نشست، به تشریح محورها و رئوس مطالب جلسه شورای فنی استان پرداخت.

دکتر بیت‌الهی رئیس بخش زلزله‌شناسی مهندسی و خطرپذیری نیز در ادامه، در خصوص روند نهایی شدن تدقیق نقشه حریم گسل های شهر کرمان به عنوان یکی از فعالیت‌های مهم و موثر یک سال گذشته دفتر منطقه‌ای جنوب شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی که با همکاری تنگاتنگ اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان کرمان و دیگر دستگاه های ذی مدخل استانی به سرانجام رسید، توضیحات فنی را ارائه نمود.

در بخش دیگری از نشست امروز، مهندس فرزانگان رئیس شبکه ملی شتابنگاری دومین ارائه فنی با موضوع اهمیت نگهداری، تجهیز و توسعه شبکه ملی شتابنگاری کشور و طراحی سیستم هشدار و پاسخ سریع زلزله خصوصا برای استان کرمان و شهر کرمان را در اختیار حاضران قرار داد.
وی خواستار حمایت استان و اختصاص منابع استانی برای راه‌اندازی هرچه سریعتر سیستم پاسخ سریع زلزله شهر کرمان بر اساس درخواست‌های قبلی استاندار محترم کرمان شد.
تمهیدات جدید شورای عالی فنی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر الزام اخذ گواهی نامه فنی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در مورد حفاظ های بتنی (نیوجرسی) از سوی شرکت‌های تولید کننده برای عقد قرارداد با ادارات کل راه و شهرسازی استان ها در جهت ارتقای دوام بیش از پیش این سازه ها و صیانت از سرمایه های ملی کشور محورهایی بود که در بخش دیگری از نشست امروز از سوی دکتر سبحانی رئیس بخش فناوری بتن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی طرح گردید.
وی همچنین در ارائه فنی خود، چشم انداز بتن ۱۴۰۴، نظارت عالی پروژه های رویه بتنی کشور، ارتقاء فناوری بتن شرکت‌های تولید کننده بتن آماده و بازنگری آئین نامه بتن ایران(آبا) را مورد اشاره قرار داد.
مهندس قدیم رئیس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با طرح موضوع ضرورت نگهداری رویه‌های آسفالت موجود و توسعه راه‌های جدید کشور و بویژه استان کرمان علی رغم نبود اعتبارات لازم، خواستار اجرای موارد فوق در قالب بهره‌مندی از رویکردهای جدید، فناوری‌های نوین و بهینه در این زمینه شد.
وی به نیاز ۱۳ نوع قیر مختلف در عرصه رویه‌های آسفالتی کشور و همچنین ارزیابی دقیق و سریع کارخانجات آسفالت، فهارس بها، بروزرسانی نشریه های ۱۰۱، ۲۲۴، حمل قیر با تانکرهای دوجداره، استفاده جامع و مانع از فناوری های نوین، قیر PG و استفاده از ظرفیت علمی موجود در استان و کشور تاکید نمود.
رئیس بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی همچنین خواستار ارسال مستمر اطلاعات سینوپتیک و راه‌اندازی و توسعه آزمایشگاه‌های تخصصی قیر و سامانه مدیریت یکپاچه روسازی (PMS) با حمایت استانداری محترم کرمان شد.
مهندس قدیم در پایان ضمن تشریح نحوه اخذ گواهینامه فنی، بر اخذ این گواهینامه از سوی کارخانجات آسفالت استان کرمان با استفاده از ظرفیت‌های موجود علمی و اجرایی منطقه ای در جهت رسیدن به شرایط مطلوب استان تاکید نمود.
در بخش پایانی جلسه شورای فنی استان کرمان، دکتر شکرچی‌زاده ضمن جمع‌بندی موضوعات علمی اشاره شده از سوی کارشناسان و متخصصین حاضر در جلسه، خواستار ارتقای فناوری بتن بویژه کارخانجات بتن آماده استان با هماهنگی و همکاری سازمان استاندارد استان شد.
دکتر آیت‌الهی موسوی معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز ضمن تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در عرصه‌های فنی استان توسط دفتر منطقه‌ای جنوب شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، خواستار توسعه فعالیت‌ها بر اساس حمایت‌های استانی در تمامی زمینه‌های فنی موردنظر شد.
در این بخش همچنین، با اهدای لوح تقدیر از اقدامات دکتر بلوردی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان و دکتر محمدحسنی سرپرست دفتر منطقه‌ای جنوب شرق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در راستای تدقیق نقشه حریم گسل‌های شهرکرمان تقدیر به عمل آمد.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان

    اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات