طرح تفصیلی شهر جدید علوی بزودی تهیه می شود

طرح تفصیلی شهر جدید علوی بزودی تهیه می شود

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی هرمزگان، غلامحسین شیری، ضمن اشاره به این موضوع که طرح جامع شهر جدید علوی در سال ۱۳۹۲ به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران رسیده است، افزود: شهرجدید علوی در موقعیت ۲۲ کیلومتری شمال غربی بندرعباس با اهداف جذب سرریز جمعیتی از شهربندرعباس، اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس از جمله آلومینیوم، فولاد، اسکله شهید رجایی، پالایشگاه و... ، افزایش عرضه اراضی شهری و در نهایت مهار رشد بی رویه قیمت اراضی شهری و ایجاد فرصتهای جدید شغلی از طریق گسترش فعالیت های بخشی درکوتاه مدت مکان یابی شده است.

به گفته وی، وسعت شهر علوی برابر ۱۰۰۰هکتار با پیش بینی جمعیت ۱۰۰ هزار نفر برآورد شده است که با توجه به ساختار قوی بخش خدمات وساختار ضعیف بخش صنعت دراستان و پیش بینی رشد بالای صنعت تا افق ۱۴۰۵، شهرجدید علوی می تواند با قرار دادن کارگاههای کوچک وزود بازده موجب تحقق پیش بینی طرح های فرادست شود.

شیری تاکید کرد: از آنجایی که نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی با توجه به گسترش پویش شهرنشینی می تواند مهمترین هدف شهرسازی و طرح های تفصیلی تلقی شود. لذا طرح تفصیلی شهر علوی با این رویکرد در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان عنوان کرد: از آنجایی که یکی از اهداف مهم تهیه طرح تفصیلی اجرایی بودن طرح و در نتیجه زیست پذیری شهرها و کیفی‌سازی‌ زندگی است امیدواریم که طرح تفصیلی شهر جدید علوی پس از اصلاح و طی روند تصویب در مراجع قانونی، بتواند در راستای حل مشکلات شهر بندرعباس و همچنین مسائل صنایع غرب اقدامات موثری را انجام دهد. این طرح برای تصمیم نهایی به کمیسیون ماده پنج قانون شورایعالی شهرسازی و معماری احاله شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان

    اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات