دیدار ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فردیس

دیدار ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فردیس

در دیدار ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر فردیس که به مناسبت افتتاح واحد خدمات مهندسی در این دفتر به انجام رسید، راهکارهای ارتقا کیفیت خدمات به شهروندان فردیس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این دیدار که صبح روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه و در محل دفتر نمایندگی سازمان در شهرستان فردیس و با حضور شهردار و اعضای شورای شهر فردیس و مدیران امور دفاتر ، دفتر نمایندگی فردیس و روابط عمومی سازمان برگزار شد، سعیدی عضو و خزانه دار شورای اسلامی شهر فردیس با اشاره به تخلفات ساختمانی در این شهر، کیفیت ساخت و ساز در این شهر را پایین ارزیابی کرد و خواستار ارتقا کیفیت ساخت با همکاری سازمان و شهرداری فردیس شد.دکتر یعقوبی نایب رییس شورای اسلامی شهر فردیس نیز با تاکید بر ارتقا کیفیت ساخت در ۵ سال گذشته استقرار دفتر نمایندگی سازمان در فردیس را موجب ارتقای کیفیت ساخت و ساز در این شهر عنوان کرد. وی تشویق سازنده های ساختمان های باکیفیت را موجب ترویج این فرهنگ در میان سازندگان خواند.

در ادامه مهندس غفاری شهردار فردیس در سخنانی رسالت سازمان نظام مهندسی را بسیار مهم برشمرد . وی کیفیت پایین ساخت و ساز را نشانه این دانست که مجموعه عوامل دخیل از جمله سازندگان، شهرداری و سازمان درست عمل نکرده اند.

غفاری تغییر روش های ساخت در فردیس را مهم و ضروری دانست و  تنگ کردن عرصه برای ساخت و ساز غیر مجاز را راهکار ارتقای کیفیت خواند.

وی بر همکاری و تعامل نزدیک مدیریت شهری و سازمان تاکید کرد و حفاظت از منابع ملی و سرمایه های ملی را وظیفه همه دستگاههای دخیل در امر ساخت و ساز برشمرد.

شهردار فردیس با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز که در گذشته در منطقه ۲ شهرداری فردیس صورت گرفته است، خواستار مشاوره و ارایه راهکار از سوی سازمان برای اصلاح وضعیت موجود در قالب کارگروههای تخصصی مشترک شد.

مهندس کوروش غفاری ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز در سخنانی با اشاره به انتقال کلیه خدمات مهندسی به دفتر نمایندگی فردیس، این امر را تلاش برای ارایه خدمات شایسته تر به شهروندان گرامی فردیس دانست که موجب کاهش ترددها غیر ضروری خواهد شد.

ریاست سازمان با تاکید بر اینکه مشکلات فراوان موجود در حوزه ساخت و ساز، رفع موانع و مشکلات را مستلزم همکاری همه دستگاهها دانست.وی با اشاره به حجم فراوان ساخت و سازها در فردیس در برهه کنونی و با توجه به تجارب دیگر شهر ها، توجه به موضوع سیما و منظر شهری فردیس را ازهم اکنون ضروری خواند.

غفاری با اشاره به پتانسیل ۱۸ هزار نفری اعضای سازمان که نخبگان بسیاری را دل خود دارد بر استفاده از ظرفیت در حوزه های مختلف مدیریت شهری تاکید کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، فراخوان برای اعلام آمادگی متخصصان رشته های مختلف برای همکاری با مدیریت شهری  و برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله دوره توجیهی برای سازندگان ساختمان در محل سازمان و یا شهرداری را از جمله راهکارهای همکاری های مشترک دانست.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان در جهت مقاوم سازی ساختمان ها در مواجهه با حوادث طبیعی مانند زلزله و اهمیت حفظ جان و سرمایه های مردم، راه اندازی نهضت مهار دیوارهای غیرسازه ای (والپست) را در فردیس خواستار شد.

در ادامه سعیدی خزانه دار شورای اسلامی شهر فردیس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکل ترافیک در شهر فردیس که ناشی از مکان یابی های غیرفنی در شهر می باشد، برگزاری همایش های تخصصی در موضوعات مبتلابه شهری با همکاری سازمان را درخواست کرد.

وی استفاده از سیستم های نوین ساخت و ساز و تشویق کسانی که اقدام به ساخت ساختمان های سبز و مبتنی بر توسعه پایدار می کنند را نیز ضروری خواند.مهندس شهسواری معاون معماری و شهرسازی شهرداری فردیس نیز در سخنان خود با اشاره به اینکه شهرداری فردیس در خصوص  اجرای شیوه نامه جدید کنترل ساختمان تابع وزارت کشور است، بر اقدام برای برگزاری دوره های آموزش و برگزاری همایش با همکاری دو مجموعه و  لزوم تشکیل کارگروه مشترک سازمان و مدیریت شهری تاکید کرد.

بیچرانلو عضو و رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر فردیس نیز با تشکر از راه اندازی خدمات مهندسی در دفتر نمایندگی سازمان در فردیس، تکریم شهروندان و عدالت محوری  و تسریع در امور مربوط به ساخت و ساز را از نتایج این اقدام خواند.

وی با تاکید بر هماهنگی بین شهرداری، شورا و سازمان نظام مهندسی، ایمن سازی ساختمان ها را مهم ترین مساله دانست که نباید به هیچ وجه مورد غفلت قرار گیرد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات