لزوم اجرای دستورالعمل نوسازی ۳۰۰۰ دستگاه ناوگان عمومی جاده‌ای

لزوم اجرای دستورالعمل نوسازی ۳۰۰۰ دستگاه ناوگان عمومی جاده‌ای

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای حسن نیا در جریان سفر یک‌روزه به آذربایجان غربی از محورهای ارتباطی شهرستان‌های خوی، سلماس و عملیات اجرایی طرح جامع پایانه مرزی رازی بازدید بر بهینه‌سازی امور و کیفی سازی خدمات تاکید کرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جریان سفر یک‌روزه به استان آذربایجان غربی با اشاره به لزوم اجرای دستورالعمل نوسازی ۳ هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در یک دوره ۵ ساله گفت: امید است فعالان حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی هم به‌عنوان یکی از استان‌های مهم حمل‌ونقلی کشور باهدف کاهش میانگین عمر این نوع ناوگان، افزایش ایمنی ترددهای جاده‌ای و کاهش هزینه‌های نگهداری در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.
وی در خصوص برنامه‌های ایمن‌سازی محورهای ارتباطی شهرستان سلماس و خوی به‌عنوان بخشی از کریدور شمال به جنوب بیان کرد: اجرای طرح‌های تقاطع‌های غیر همسطح جهت ارتباط روستاهای مختلف و اتصال به شبکه راه‌های اصلی از سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد که امیدواریم نمایندگان محترم مجلس نیز در زمینه تخصیص اعتبارات در این بخش همراهی بیشتری داشته باشند.
این مقام مسئول همچنین با تاکید بر اهمیت روان‌سازی و سرعت بخشی ترددها از پایانه‌های مرزی اظهار داشت: راهبرد اصلی این است که «پایانه‌های مرزی محل گذر است نه توقف» و اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در این مبادی ورودی و خروجی ازجمله پایانه مرزی رازی در همین راستا و به‌طور جدی در حال اجرا است.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی به میزان ۵۰ میلیارد تومان در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی افزود: این حجم از سرمایه‌گذاری نشان از توجه ویژه به توسعه بخش مهم حمل‌و‌نقل جاده‌ای و بین‌المللی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های توسعه اقتصادی است.
بر اساس این گزارش فاز نخست پایانه رازی با مبلغ قرارداد ۸۱ میلیارد ریال و مدت‌زمان ۱۶ ماه در حال انجام بوده و در حال حاضر ازنظر فیزیکی ۶۲ درصد و ریالی ۶۴ درصد پیشرفت دارد. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده و روند پیشرفت فاز نخست پایانه مرزی رازی زودتر از موعد و در شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
گفتنی است مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، نمایندگان مردم شهرستان‌های سلماس و خوی، فرمانداران این شهرستان و سایر مسئولان محلی و استانی معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی را در این سفر همراهی کردند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات