مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز عملکرد حوزه بازآفرینی شهری و مسکن در سال ۱۳۹۶ را تشریح کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز عملکرد حوزه بازآفرینی شهری و مسکن در سال ۱۳۹۶ را تشریح کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز طی مصاحبه با روابط عمومی اداره کل عملکرد حوزه مدیریت عمران و بهسازی شهری و مسکن و ساختمان در سال ۱۳۹۶ را تشریح نمود.

مهندس رضایی در این خصوص گفت در استان البرز بالغ بر ۹۴ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که شامل شهرهایی دارای جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر و همچنین شهرهای دارای زیر ۲۵ هزار نفر می باشد که کار ساخت بالغ بر ۶۵ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت از مجموع ۹۴ هزار واحد بالغ بر ۳۷ هزار واحد مربوط به شهرهای دارای جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر می باشد که مدیریت آن بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان البرز است که از این تعداد کار ساخت ۳۰ هزار واحد به اتمام رسیده است و مابقی واحدها حدود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش می کنیم تا پایان سال کار ساخت این واحدها نیز به پایان برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز همچنین گفت سیاست دولت محترم و شخص وزیر در حوزه بازآفرینی شهری با توجه به تفاهم نامه منعقد شده و تعهدات دولت ورود بخش خصوصی به ساخت و ساز در محلات هدف و بافتهای شهری مورد عمل می باشد که که تا کنون کار تجمیع پلاکها و احداث ۱۵۰ واحد مسکونی توسط شهرداری کرج برنامه ریزی شده وحدود ۷ هزار متر مربع زمین توسط این اداره کل جهت احداث واحدهای مسکونی معرفی شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد پروژه های متعدد اعم از دفاتر تسهیل گری، مراکز بهداشت، مدارس، پاسگاه انتظامی، آسفالت و روشنایی معابر در محلات هدف شروع شده که تلاش می کنیم در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

مهندس رضایی از دیگر فعایتهای مهم که در دستورکار این اداره کل قرار دارد به صدور سند برای واحدهای واقع در محلات هدف اشاره کرد و گفت امیدواریم با هماهنگی تمام واحدهای ذیربط این فرآیند با سرعت اجرایی شود و ضمناً تلاش می کنیم برنامه جامع مشترک بین دستگاههای برای بازآفرینی محلات  هدف را در ستاد بازآفرینی استان  تصویب نمائیم تا نقشه راه استان در این محلات اجرایی شود.

وی در پایان از برنامه ریزی جهت عملیاتی نمودن چند پروژه جدید از جمله ساخت موزه تاریخ معماری در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با همکاری تمام دستگاههای مرتبط در آینده نزدیک استان البرز و به ویژه کلانشهر کرج با حفظ هویت قدیمی خود، به  شهری پویا و ایده آل تبدیل شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز

    اداره کل راه و شهرسازی استان البرز یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات