بازدید مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از روند خاموشی آتش در هورالعظیم

بازدید مدیر کل مدیریت بحران خوزستان از روند خاموشی آتش در هورالعظیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان کیامرث حاجی زاده، صبح شنبه به همراه چند تن از فرمانده  هان عملیات اطفای حریق تالاب هور العظیم در بخش عراق بازدید کرد.

وی در این بازدید اظهار کرد: دوسوم تالاب هور العظیم در بخش عراقی واقع شده است که این دو سوم براثر سیاست های غلط، عدم رعایت مسایل زیست محیطی و ….خشک شده است.

وی افزو: در بخشی از تالاب در نزدیکی دایک مرزی ما به علت نشت آب از زیر دایک مرطوب و نمناک است که امکان عملیات زمینی را غیر ممکن کرده است.

حاجی زاده بیان کر: از ده روز پیش که آتش سوزی آغاز شد مکاتبات عدیده ای با نمایندگی  وزارت خارجه در استان ، کنسولگری و طرف عراقی و وابسته نظامی از طریق استاندار خوزستان و رییس سامان مدیریت بحران کشور و حوزه امننیتی استان وارد مذاکره شدیم.

وی ادامه داد: متاسفانه از سوی طرف عراقی در صدور مجوز ورود بالگزدهای آبپاش تعلل شد و این موجب شد اتش سوزی بیشتر شود.

مدیر کل مدیریت بحران استان بیان کرد: سه روز پیش دو.بالگرد با همکاری وزارت دفاع و.مرکز هوا فضای سپاه پاسداران اسلامی به محل اعزام شد.

وی بیان کرد: قسمت های نزدیک مرز از صبح خاموش شده است و عملیات اطفا در خاک عراق از دیروز شدت گرفته است.

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه حجم.وسیعی از منطقه تحت نفوذ کشور عراق اطفا شد و امروز برای قسمت های باقی مانده به منطقه امدند..

وی گفت: پیش بینی ما این است ظرف فردا کاملا اطفا صورت پذیرد اما مشکلات بسیاری در تالاب بخش عراق مانند خشک.بودن، عدم نظارت، نبود متولی وجود دارد امکان مجدد آتش سوزی وجود دارد .

وی افزود: مردم شریف استان بدانند از هیچ کوششی از ساعات اولیه دریغ نکردیم و همه وارد قضیه شدند اما مشکل این است که در کشور دیگری است و هر گونه ورود زمینی یا هوایی باید با مجوز عراق باشد.

حاجی زاده توضیح داد: الودگی که این روزها به استان اضافه شد بسیاز ناراحتیم اما تلاش کردی م.تا با همه توان آتش را اطفا کنیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات