متخلف محیط زیستی در شهرستان دشتی توسط قانون مجازات شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یک متخلف محیط زیستی دستگیر و اعمال قانون شد .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در همین باره گفت: این متخلف که بدون مجوز ودر نظر گرفتن شرایط اقلیمی و محیط زیستی اقدام به شکار غیر مجاز نمود که توسط سرباران طبیعت یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در اداره ی حفاظت محیط زیست دشتی  به مراجع قانونی تحویل داده شد.

حسین دلشب افزود: پس از انجام مراحل قانونی وی با دستور جلب به دادگاه فراخواند شد.

ایشان اظهار داشت: متاسفانه بخشی از تخلف این فرد آسیب رسان به طبیعت شکار ۹ قطعه تیهو وحشی بود که کلیه ی مستندات آن نیز به دادگاه تحویل داده شد.

حسین دلشب ضمن تقدیر از علیرضا انصاری فر رییس محترم شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان دشتی که همواره با توجه به اهمیت مسائل محیط زیستی با رعایت انصاف و عدالت ، تنبیه و جریمه هایی در جهت تنویر بیش از پیش افکار عمومی و متنبه شدن متخلفین در نظر می گیرد تشریح کرد: با استناد به ماده ۱۱ از قانون شکار و صید و با رعایت ماده ۱۳۴ ازقانون محارب اسلامی مصوب ۱۳۹۲ مجازات،حکم بر محکومیت قاطع متخلف صادر گردید .

ایشان تشریح کرد: طبق حکم قاضی  مقرر گردید فرد متخلف در کنار دیگر مجازات های در نظر گرفته به تهیه هفته ای یک تانکرآب با حجم بیش از ۵هزار لیتر با هماهنگی اداره شاکی در کل ایام تابستان جهت پرندگان وحشی در محل های تعین شده توسط اداره شاکی ارسال نماید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات