تیمار و رهاسازی ۲ قطعه بوتیمار و ۱ بهله سارگپه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج خبر داد.
تیمار و رهاسازی ۲ قطعه بوتیمار و ۱ بهله سارگپه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج
۳بهله پرنده که توسط دوستداران محیط زیست تحویل اداره محیط زیست آوج داده شده بود بعد از تیمار به آغوش طبیعت بازگردانده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین محسن جلیلوند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج با تایید خبر فوق اظهار کرد: یک بهله پرنده شکاری سارگپه که بدلیل ضعف و بی حالی شدید قادر به پرواز نبود توسط افراد دوستدار محیط زیست زنده گیری و به مامورین یگان حفاظت اداره شهرستان آوج تحویل داده شد.
جلیلوند در ادامه گفت: ادامه داد: ماموران یگان حفاظت اداره آوج پس از تیمار و حصول اطمینان از وضیعت سلامتی گونه مربوطه آن را در محیطی امن و بکر رهاسازی کردند.
وی همچین گفت: ۲قطعه بوتیمار نیز توسط یک فرد دیگر به پرسنل اداره شهرستان تحویل داده شده که این پرندگان نیز بعد از تیمار و برگشتن به حالت مناسب فیزیکی در برکه های آبی رها سازی شدند.
جلیلوند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج در پایان گفت: درمان و مداوای حیات وحش یکی از مهمترین اقدامات در راستای بهبود وضعیت جمعیت حیات وحش است که در سالهای اخیر شهروندان فراوانی گونه های جانوری بیمار را جهت درمان به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده اند که بسیاری از گونه های مداوا شده در طبیعت رهاسازی شده اند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات