صنعت ساختمان از صنایع پشتیبان بخش مسکن است

صنعت ساختمان از صنایع پشتیبان بخش مسکن است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی  در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان ایران در جمع خبرنگاران این نمایشگاه را بسیار بزرگ و ارزشمند توصیف کرده و گفت: ۷۵۵ شرکت داخلی و ۱۵۱ شرکت خارجی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این نمایشگاه شرکت کردند.
آخوندی برگزاری این نمایشگاه را نشان از توان تولیدی خوب ایران در صنعت ساختمان دانست و افزود: در حوزه‌های مختلف، کارهایی که تولید می‌شود هم از نظر فناورانه و هم از نظر زیبایی و طراحی کاملا قدرت رقابت بین‌المللی دارد و خوشبختانه اغلب صنعتگران بازار بین‌المللی نیز دارند.
وی ادامه داد: این نشان می‌دهد صنعت ساختمان از آن دسته صنعت‌هایی است که می‌توان برای افزایش رشد ملی و توسعه صنعتی ایران روی آن حساب کرد.
وزیر راه و شهرسازی به رشد پروانه‌های ساختمانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد در همین ماه‌های اولیه به سمت توسعه و رونق بیشتر در بخش مسکن حرکت کرده‌ایم. صنعت ساختمان یکی از صنایع پشتیبان برای بخش مسکن و ساختمان‌سازی است که می‌تواند هم به صنعت کمک کند و هم اشتغال خوبی را ایجاد کند.
این مقام مسئول ادامه داد: در صحبتی که با تولیدکنندگان داشتم، متوجه شدم اغلب آن‌ها بازار بین‌المللی دارند و می‌توانند محصولات خود را به کشورهای همسایه و دیگر کشورها صادر کنند.
آخوندی در ادامه به سیاست‌گذاری برای بخش مسکن اشاره کرد و گفت: ابتکارات زیادی را در دستور کار داریم .هم برای بازار اجاره لایحه‌ای را ارائه دادیم و هم اقداماتی مانند مالیات و خانه‌های خالی و همچنین معافیت‌های مالیاتی برای ساخت واحدهای کوچک مقیاس که بیشتر مورد نیاز بازار است، انجام شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: برای اجاره این واحدها در بازار نیز معافیت‌های مالیاتی پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی در پایان گفت: پیشنهادات و ابتکارات مختلفی ارائه شده و اکنون مراحل تصویب خود را در شورای عالی پول و اعتبار و نهادهای دیگر طی می‌کند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات