دستگیری دو شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات اکبرآباد

ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز و  اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین  موفق به دستگیری دو شکارچی غیر مجاز در مسیر زیستگاه حیات وحش روستاهای اکبر آباد و چاله شدند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، اکبر کشت پرور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز با اعلام این خبر گفت : ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز و یگان قزوین در حین گشت و کنترل و اجرای قوانین حفاظت و بهسازی محیط زیست و قانون شکار و صید در مناطق کوهستانی و شکار و تیر اندازی ممنوع در مسیر زیستگاه حیات وحش اکبر آباد و چاله متوجه صدای شلیک گلوله از سلاح شکاری می شوند که پس از پیادروی و دوربین کشی منطقه موفق به پیدا کردن دو ۲ شکارچی غیر مجاز می شوند.

کشت پرور اذعان کرد: شکارچیان پس از آگاه شدن از حضور مامورین اقدام به مخفی کردن سلاح شکاری خود در نزدیکی چادری که در منطقه برپا شده بود نموده که مامورین نیز بلافاصله وارد عمل شده و با هوشیاری و تیز بینی موفق به کشف یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز (قاچاق) تک لول چخماقی به همراه دو تیر فشنگ شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز افزود: با متجاوزین به عرصه های طبیعی که حیات تنوع زیستی را تهدید می کنند برخورد قانونی خواهد شد.

اکبر کشت پرور در پایان از مردم خواست ضمن حفاظت از حیات وحش در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان البرز گزارش نمایند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات