نخستین همایش مدیران‌عامل شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها ۲۲ مرداد در تهران برگزار می شود

نخستین همایش مدیران‌عامل شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها ۲۲ مرداد در تهران برگزار می شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از برگزاری نخستین همایش مدیران‌عامل شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها در روز دوشنبه ۲۲ مرداد با همکاری معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیار‌ی‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان خبر فوق، اظهار کرد: این همایش با حضور مسئولان و مدیران نهادها و دستگاه‌های اجرایی، مدیران‌عامل بانک‌ها و حدود ۳۰۰ نفر از مدیران‌عامل شرکت های تعاونی دهیاری‌ها برگزار و در جریان آن از نمونه‌های موفق تعاونی دهیاری‌ها در استان‌ها نیز تقدیر می شود.

زیارتی نصرآبادی در خصوص شرکت های تعاونی دهیاری ها گفت: براساس آخرین آمار سامانه جامع تعاونی‌های کشور، تاکنون ۸۹۶ تعاونی دهیاری‌ها در کشور با عضویت حدود ۲۰ هزار نهاد دهیاری تاسیس شده است.

وی افزود: این تعاونی‌ها زمینه اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر را از طریق اجرای پروژه‌های عمرانی و طرح‌های درآمدزا در نواحی روستایی فراهم نموده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین تعاونی‌های مذکور علاوه‌بر فعالیت اقتصادی در روستاها، کمک‌های فراوانی به دهیاری‌ها در زمینه‌ اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و خدماتی داشته‌اند که از مهمترین اقدامات انجام شده توسط تعاونی دهیاری‌ها می‌توان به کمک به دهیاری‌ها در زمینه مدیریت پسماند در روستاها در قالب جمع‌آوری و دفع آن‌ها اشاره نمود که اجرای این امر از طریق تجمیع ماشین‌آلات و تجهیزات دهیاری‌ها در تعاونی و ساماندهی نیروی انسانی فعال صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی همچنین گفت: تعاونی دهیاری‌ها در ترویج و توسعه کارآفرینی در روستاها و تشویق و ترغیب روستاییان به مشارکت در طرح‌ها و پروژه‌ها از طریق کمک مالی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها،‌ تاثیر زیادی داشته اند.

زیارتی نصرآبادی در ادامه در خصوص نخستین همایش مدیران‌عامل شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها گفت: این همایش، فرصت مغتنمی برای آشنایی دستگاه‌ها و نهادهای کشور با تعاونی دهیاری‌ها و ظرفیت‌های موجود در بخش تعاون می‌باشد. همچنین فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌‌ها و توانمندی‌های تعاونی‌های مذکور به منظور کمک به توسعه روستایی با محوریت تعاون و مشارکت جمعی به‌شمار می‌رود.

وی افزود: این همایش فرصت مناسبی را برای مدیران‌عامل شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها به منظور ارائه عملکرد و معرفی دستاوردهای تعاونی‌ها مذکور در روستاها فراهم می‌نماید و آنان را از ظرفیت‌های قانونی موجود در سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط آگاه می‌سازد.

به گفته زیارتی نصرآبادی هدف دیگری که از برگزاری این همایش دنبال می‌شود، بررسی زمینه‌های همکاری‌ مشترک با سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط به منظور توانمندسازی تعاونی دهیاری‌‌ها و کمک به توسعه روستاها از طریق ظرفیت موجود در این بخش می‌باشد.

وی در خاتمه ابراز امیدواری نمود که چنین گردهمایی های ملی با توجه به ظرفیت‌های موجود و برنامه‌های حمایتی دولت در بخش تعاون کشور، بتواند زمینه انجام اقدامات موثری در راستای تقویت روحیه کارآفرینی و رونق اقتصاد مولد روستاها از طریق همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و شبکه بانکی کشور با مجموعه مدیریت روستایی و دهیاری ها را فراهم نماید.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات