در سومین نشست حلقه خوانش زیست محیطی استان بوشهر مطرح شد: پیگیر مستمر حقابه تالاب حله هستیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، سومین نشست حلقه خوانش زیست محیطی استان بوشهر در دبیرخانه تالابها مرداد ۹۷ با حضور مسوولین و فعالان محیط زیست برگزار شد.

مهدی جمادی؛ رییس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در توضیح برنامه های احیا تالاب حله در این نشست گفت: پیگیری های مستمری درباره حقابه تالاب حله از آب منطقه ای صورت داده ایم و  تلاش کرده ایم آب را برای تالاب در این وضعیت خشکسالی فراهم آوریم اما خشکسالی مفرط این چند سال و بهره برداری کشاورزان در مسیر انتقال آب به تالاب، باعث شده این میزان آب کم و کمتر شود.

در همین زمینه جمادی افزود: در چند سال متوالی لایروبی هایی نیز انجام دادیم تا مسیر حرکت آب را به سمت تالاب هموار تر کنیم و این تلاشها در ابتدای سال جاری توانست شرایط بهتری را برای تالاب مهیا کند.

رییس اداره محیط طبیعی اداره کل در ادامه افزود: اقدام دیگری که انجام دادیم در حوزه بنچمارک گذاری منطقه تالاب حله بوده که حدود این منطقه کاملا مشخ شده است.

در نهایت در طول یک ماه گذشته نیز به کاشت نهال درخت حرا در تالاب حله اقدام نمودیم که شاید بتوان زیستگاه جدیدی برای جنگل های حرا در استان بوشهر بیابیم.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات