کشف دو قطعه پرنده شکاری زنده از متخلفان محیط زیست در دماوند


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از کشف دو پرنده زنده شکاری از  متخلفان محیط زیست  در این شهرستان خبر داد  .
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، عباس میرزاکریمی با اشاره به اینکه در پی گزارش دوستداران محیط زیست مبنی بر نگهداری و صید غیرمجاز پرندگان توسط شخصی در منزل مسکونی اش، ماموران اجرایی این اداره اقدام به پیگیری  موضوع در محل گزارش داده شده نمودند، افزود: ماموران  موفق به کشف و ضبط ۲  قطعه پرنده شکاری زنده شده و در این ارتباط  صیاد این پرنده ها دستگیر و برای سیر مراحل قضایی به مراجع قضایی معرفی شد.
وی گفت: پرنده های شناسایی شده از نوع  شکاری بوده  که پس از کسب اطمینان از وضعیت سلامت آن ها،   در زیستگاه های طبیعی دماوند رهاسازی خواهند شد .
میرزاکریمی با اشاره به توان و ظرفیت زیستی شهرستان دماوند و وجود گونه های ارزشمند حیات وحش در زیستگاههای این شهرستان ، اظهار داشت:  همواره رویکرد محیط زیست دماوند برخورد قاطعانه با متخلفان زیست محیطی و متجاوزان به حریم تنوع زیستی خواهد بود چرا که گونه های جانوری و گیاهی این مرز و بوم از سرمایه های طبیعی بوده و بایستی با حساسیت از آنها حفاظت کرد.
وی گفت: شهروندان درصورت مشاهده چنین مواردی موضوع را بلافاصله به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند و یا پایگاههای محیط بانی اطلاع دهند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات