بررسی ۱۰ مورد از موارد جاری شهر اصفهان و طرح تفصیلی پیشنهادی شهر چادگان

بررسی ۱۰ مورد از موارد جاری شهر اصفهان و طرح تفصیلی پیشنهادی شهر چادگان

بررسی ۱۰ مورد از موارد جاری شهر اصفهان و طرح تفصیلی پیشنهادی شهر چادگان
مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان: اگر بخشی از امتیاز خدمات به کاربری مسکونی اختصاص داده شود تا در راستای تحقق پذیری کاربری مورد نظر ، از حاشیه نشینی و ساخت و سازهای خلاف و بی کیفیت جلوگیری شود ، کار منطقی است .
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در کمیسیون ماده ۵ استان که به ریاست علی مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و باحضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا برگزار شد ۱۰ مورد از موارد اصلاح،تعیین و دقیق سازی خط بدنه،تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع ،حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری مربوط به شهر اصفهان و موارد پیشنهادی طرح تفصیلی شهر چادگان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در طرح تفصیلی شهر چادگان با توجه به بررسی محدوده ها ، زیر محله ها ، محلات عرفی شهر ، تقسیمات کالبدی و استانداردهای برنامه ریزی شده شهر به ۵ محله تقسیم شده است .
در گزارش ارائه شده در وضع موجود شهر چادگان متوسط سطح اشغال شهر ۵۲ درصد و تراکم ساختمانهای آن ۶۵ درصد است به گونه ای که ۷۵ درصد ساختمان های شهر یک طبقه و ۲۵ درصد آن نیز دو طبقه می باشد .
متوسط مساحت قطعات مسکونی ۳۰۰ متر و تراکم ساختمان ۳۰ نفر در هکتار در طرح تفصیلی پیشنهادی گزارش شد.
در ادامه سطوح کاربری به تفکیک کاربری ها و پهنه بندی های تراکم ساختمانی در طرح تفصیلی پیشنهادی و همچنین ۳۱ مورد تغییر کاربری اراضی نسبت به طرح جامع مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .
از موارد مهم مطرح شده در شهر اصفهان نیز می توان به بررسی سایت پلان و ارتفاع پهنه زمینی به مساحت ۲ هکتار مربوط به شرکت تعاونی حافظ و مشخص کردن کاربری ها ، سطح اشغال و معابر آن و کاربری ذخیره خدمات و ذخیره خدمات- مسکونی محله گیان اشاره کرد که در بررسی های انجام شده به این اراضی کاربری ورزشی ، مسکونی و فضای سبز داده شد.
حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان در خصوص تحقق پذیری کاربری های داده شده به اراضی ذخیره خدمات شهرها گفت : در رابطه با اراضی گستره ویژه و ذخیره خدمات یکی از مهمترین عوامل تحقق یافتن کاربری های داده شده به این اراضی است.
وی در همین رابطه افزود : در خصوص کاربری های داده شده به اراضی ذخیره خدمات حتی اگر بخشی از امتیاز خدمات را به کاربری مسکونی اختصاص داده تا در راستای تحقق پذیری کاربری مورد نظر ، از حاشیه نشینی و ساخت و سازهای خلاف و بی کیفیت جلوگیری شود ، کار منطقی است .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات