نجات ۳ قلاده گراز گرفتارشده درمنبع آب کشاورزی درکهگیلویه وبویراحمد

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد- محسن پاکباز رئیس اداره نظارت بر حیات وحش  حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد در صبح بیست و پنجمین روز از مرداد ماه ۹۷ با اعلام این خبر گفت: درپی گزارش کشاورزان مبنی بر گرفتار شدن سه قلاده گراز نابالغ در منبع آب کشاورزان در منطقه شکار منوع خرم ناز , اکیپی از کارشناسان حوزه حیات وحش به محل اعزام می شوند.

وی افزود: مشاهدات اولیه حاکی از این بود که این سه قلاده گراز نابالغ شبانه وارد باغات کشاورزان روستا شده و در منبع آبی که خالی از آب بود گرفتار شدند.

پاکباز گفت: پس از بیهوشی کردن گرازها هر ۳ قلاده آن از منبع آب خارج و بصورت صحیح و سالم در طبیعت رها سازی شدند. رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان در پایان ضمن تشکر از کشاورزانی که این موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گزارش دادند خواست : ضمن پیش بینی تمهیدات لازم درخصوص گذاشتن سرپوش برروی منابع آب خود درصورت مواجهه با چنین مواردی مراتب را سریعا " به شماره تلفن ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

منطقه شکار ممنوع خرم ناز به مساحت ۱۹۹۳۵ هکتار درسال ۱۳۸۰ مصوب و  از اردیبهشت ۱۳۸۲ عملا " کار حفاظت از آن توسط حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد شروع شد , دارای گونه های ارزشمند جانوری و گیاهی منحصر به فردی است. لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهکيلويه و بويراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات