مدیر جدید فضای سبز منطقه ۶ تبریز معرفی شد/ کاشت ۱۱۰ هزار اصله درخت طی ۵ ماهه نخست سال جاری

مدیر جدید فضای سبز منطقه ۶ تبریز معرفی شد/ کاشت ۱۱۰ هزار اصله درخت طی ۵ ماهه نخست سال جاری

به گزارش شهریار به نقل از  روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، طی جلسه ای با حضور مسئولان فضای سبز تبریز، ولی عالی به عنوان مدیر جدید فضای سبز منطقه ۶ معرفی شد.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز در این جلسه اظهار داشت: منطقه ۶ تبریز به لحاظ قرار گیری در یکی از مهمترین ورودی های تبریز از اهمیت فراوانی برخوردار است که از ارکان این موضوع، فضای سبز است.

علی مدبر افزود: قرار گیری مکان های مهمی مثل فرودگاه و راه آهن در این نقطه از شهر که درگاه ورود مسافر به  تبریز به شمار می روند، باعث می شود در نگهداری و افزایش فضای سبز این منطفه دقتی مضاعف به عمل آید چرا که ورودی ها تبریز باید در خور شان و نام این شهر باشند.

مدبر با اشاره به دیگر حساسیت های این محدوده خاطرنشان کرد: همچنین قرارگیری پتروشیمی و نیروگاه تبریز در این منطقه نیاز به جمع آوری آب های سطحی و تصفیه آب و... را ضروری می سازد.

وی یادآور شد: عمده فعالیت و تمرکز ما بر افزایش فضای سبز تبریز و حرکت به سوی تحقق این اقدامات است که در همین راستا طی پنج ماهه گذشته تعداد ۱۱۰ هزار اصله درخت با حفظ اصل اصلاح الگوی مصرف آب در سطح شهر کاشته شده که ۵۰ درصد از این تعداد در مسیرها و خیابان های اصلی شهری کاشته شده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز ولی عالی را فردی شایسته برای مدیریت فضای سبز این منطقه دانسته و گفت: تجربه و فعالیت در حوزه های مختلف فضای سبز اصلی مهم است که می تواند موجب موفقیت در این منطقه شود.

همچین سامان احمدزاده شهردار منطقه ۶ تبریز نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: غرب تبریز به دلیل واقع شدن در سه مبدا ورودی زمینی، ریلی و هوایی و قرار داشتن در مسیر دروازه اروپا از اهمیت بالایی در زمینه زیباسازی و حفظ منظر شهری و توسعه فضای سبز عمومی دارد.

در این جلسه از زحمات و تلاش های مهدی عربشاهی مدیر سابق فضای سبز این منطقه تقدیر شد.

گفتنی است، ولی عالی کارشناس مهندسی کشاورزی است و پیش از این به عنوان ناظر مقیم کمربند سبز تبریز، مدیر فضای سبز سازمان آرامستان های تبریز و ناظر عالی پارک جنگلی عباس میرزا فعالیت داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات